Światło o poranku

Patronat LC
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Willa pod Kasztanem (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Edipresse
dom rodzinny literatura polska odmiana losu powieść obyczajowa samotność uczucie wspomnienia
Willa pod Kasztanem (tom 2)
literatura obyczajowa, romans

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Gdy miłość rozświetla codzienność

7 Link do recenzji

Czy uda się w końcu przerwać łańcuch krzywd, których doświadczyli bohaterowie? Może nadejdzie wreszcie czas, by raz na zawsze rozliczyć się z przeszłością, zapomnieć o tym, co było złe, pogodzić się ze wszystkimi stratami i z nadzieją popatrzeć w przyszłość? Czasami tak wiele czasu zajmuje dojście do prawdy, że:
"Życie to głównie zwykłe dni. To ich jakość określa poziom...

Lekko się czyta. Nawet nie zauważyłam kiedy dotarłam do ostatniej strony.

Opis książki mówi o tym, że w życiu bohaterów niewiele się zmieniło.... jeśli chodzi o książkę również. Nadal uważam ją za typowe babskie czytadło (obyczajówkę) - do tego nudne, naiwne, naciągane i bez polotu, które nie zapada w pamięci. Zdecydowanie nie moja bajka - nie bawiłam się dobrze.

...życie czasami zaskakuje :) ale u Pani Krysi Mirek każda historia "płynie".
Kolej na III tom!

Dopiero po przeczytaniu okazało się, że sięgnęłam do 2 części serii. Co w ogóle nie przeszkadzało, bo wszystkie wydarzenia dość jasno z siebie wynikały.
Czytało się szybko, przyjemnie, trochę niezajmująco.
Zachowanie bohaterów czasami mnie denerwowało, ale jakby postępowali "normalnie" - czyli jakby ze sobą zwyczajnie porozmawiali, to nie byłoby o czym pisać ;)...

Drugi tom przeczytany. I nie powinno się czytać drugiego tomu bez przeczytania pierwszej części. DLatego też przerwałam wcześniej czytać czwartą. Drugi tom to dalsze losy bohaterów i trochę wyjaśnień dotyczącyh przeszłości. Czyta się szybko. Autorka czasami się powtarza, ale pewnie dla osób, które nie czytały pierwszej części. Taka lekka lektura na wieczór.

Uwielbiam czytać książki tej autorki. Ta powieść jest wyjątkowa , podnosi na duchu. Dzięki temu można lepiej spojrzeć w przyszłość z nadzieją. Mnie się bardzo ta książka podobała. Czekam na więcej.
Polecam

Lekkie czytadło. Dość wciągające, choć bardzo nierówne - miejscami bardzo infantylne.

Taka kobieca książka. Miłosne i życiowe problemy, stanie na rozdrożu. Życzliwa babcia, gdzie wszystko pachnie cynamonem i dobrą herbatą. Taka niewymagająca jesienna książka, która może poprawić nastrój.

Dyskusje

• 2018