Za stare grzechy

Okładka książki Za stare grzechy Izabella Frączyk
Okładka książki Za stare grzechy
Izabella Frączyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Śnieżna grań (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Śnieżna grań (tom 1)
Prószyński i S-ka
2018-02-27
2018-02-27
Literatura polska

Jakże dobrze mi się słuchało tej książki. Na Podhalu rodzina Stachowiaków zarządza stają narciarską. Pełna miłości, humoru i ludzkich wyzwań książka z serii czyta się szybko a nawet jednym tchem, polecam.

To jest kolejna powieść Izabeli Frączyk, którą przeczytałam. Książkę świetnie się czyta. Bardzo podoba mi się styl pisania. Jest to taka babska, pełna humoru powieść na wakacje lub na weekend. Z przyjemnością poznam dalsze losy bohaterów.

Fantastyczna opowieść. Polecam

Fantastyczna opowieść. Polecam

Sięgnęłam po książkę spontanicznie oczekując ciepłej, góralskiej atmosfery. Tymczasem miałam wrażenie, że autorka chciała zmieścić w niej większość swoich pomysłów, stąd mocno nafaszerowana epizodami z życia Stachowiaków fabuła, która jakby zmierzała donikąd. Największą atrakcją było rzeczywiście podhalańskie umiejscowienie. Poza tym Generalnie nie w moim typie i raczej nie skuszę się na kontynuację.

Taka sobie książka opisująca życie pewnej współczesnej rodziny,i każdy może widziec w niej siebie

Taka tam książeczka obyczajowa. Trochę o pensjonacie w górach o relacjach między ludźmi. Ale troszkę taka jakaś nie dokońca przemyślana fabułą. Wątki mi się jakoś nie kleją, postać księdza trochę zgrzyta, jak piasek między zębami - nie wiem co autorka chciała przekazać. Może 2ga część coś wyjaśni.

hymmm... zastanawia mnie tak wysoka ocena tej książki. Moim zdaniem niesamowicie dłużąca się opowieść, która zmierza donikąd ;/

Musze przyznać ze generalnie nie czytam tego typu książek ale jako że ten tytul wylicytowalem w aukcji charytatywnej to postanowilem dac szansę. Musze przyznać ze po przeczytaniu jestem pozytywnie zaskoczony .Objetosciowo nie za dluga czytalo sie to szybko latwo i przyjemnie .Nawet watki romantyczno milosne nie byly zbyt dlugie zi zbyt nuzace . Napewno siegne po drugą czesc tej serii . ocena 7/10 .

Książka to pierwsza opowieść z cyklu o Śnieżnej Grani, której akcja toczy się na Podhalu, a dokładniej w okolicach stacji narciarskiej prowadzonej od wielu lat przez rodzinę Stachowiaków.

Śnieżna Grań to rodzinny interes prowadzony przez Anielę i Antoniego – rodziców trójki dzieci. W skład ośrodka narciarskiego wchodzą pensjonat, karczma, stok z wyciągami i szkółka narciarska. Rodzinny biznes szybko się rozwija, ale po śmierci Antoniego w tym miejscu nadchodzi wiele zmian. Aniela dalej zajmuje się gastronomią i sprawami karczmy, a także pensjonatu. Więcej obowiązków w Śnieżnej Grani przejmuje dwójka starszych dzieci małżeństwa. Edward, nazywany przez wszystkich Edkiem zajmuje się sprawami technicznymi, a także dba o naśnieżanie stoków i bezpieczeństwo na wyciągach. Lola, a właściwie Leokadia prowadzi szkółkę narciarską, a prywatnie stara się być jak najlepszą mamą dla swojej pięcioletniej córeczki – Marianny, którą samotnie wychowuje. W domu jest także piętnastoletnia Anastazja nazywana przez wszystkich Nastką, która jest na etapie nastoletniego buntu. Pomimo tego pomaga w drobnych obowiązkach i poproszona przez siostrę zajmuje się Mańką. Rodzina stara się stawić czoła nowej rzeczywistości, a przy okazji życie osobiste każdego z nich niespodziewanie się komplikuje. Choć prowadzenie Szarotki i Śnieżnej Grani idzie rodzeństwu całkiem nieźle to i na tym polu problemów nie brakuje. Decyzja o podjęciu spółki z Magnum Snow może przynieść wiele korzyści, ale czy tylko korzyści…

Czy spółka ze znaczącym kontrahentem w branży wyjdzie na dobre Śnieżnej Grani? Jak tak naprawdę wygląda prowadzenie dużego rodzinnego interesu? Czy młodym i niedoświadczonym dzieciom uda się podołać trudnemu wyzwaniu? Jak potoczy się życie osobiste rodzeństwa? Czego chce ojciec Marianny, który niespodziewania pojawi się w życiu rodziny? Co może zepsuć dobrze układające się relacje rodzinne?

Książka Izabelli Frączyk to lekka i przyjemna krótka lektura. Podczas przewracania kolejnych kartek powieści na czytelnika czeka wiele humoru, ale też wzruszeń. Śnieżna Grań staje się miejscem do którego mamy ochotę się przenieść i osobiście poznać rodzinę Stachowiaków. Polecam to wciągającą książkę utrzymaną w zimowym klimacie.

Pełna humoru i wzruszeń opowieść o miejscu, gdzie mógłbyś być gościem, a najchętniej pozostałbyś na dłużej… Rodzina Stachowiaków od wielu lat zarządza stacją narciarską na Podhalu. Rozległe interesy idą świetnie do chwili rodzinnego nieszczęścia. Rodzina musi stawić czoła nowej rzeczywistości, ponadto każdemu jej członkowi mocno komplikuje się życie osobiste. A wszystko to na tle wymagającego troski biznesu - czyli ukochanego pensjonatu Szarotka i popularnej stacji narciarskiej Śnieżna Grań. Jak od kuchni wygląda prowadzenie dużego pensjonatu? Czy młodym i niedoświadczonym dzieciom powiedzie się kontynuacja interesu rodziców? I czy wśród codziennych obowiązków uda się im zatrzymać, żeby dostrzec to, co naprawdę ważne?
W życiu rodziny Stachowiaków nadal wiele się dzieje. Nikt nie może przewidzieć nadciągających problemów. Podhalański pensjonat Szarotka niezmiennie tętni życiem, a na stacji narciarskiej zachodzą kolosalne zmiany. Również w życiu prywatnym bohaterowie nie mogą liczyć na nudę. Edek rozwija skrzydła jako biznesmen. Wraz z Agnieszką spodziewają się dziecka. Aniela traci głowę dla nowej miłości, a Nastka co chwila wpada w nowe tarapaty.
Lola układa sobie nareszcie relacje z ojcem Mani i nie tracąc nadziei, szuka szczęścia gdzie indziej.
Czy młoda kobieta wreszcie zrozumie, co w życiu naprawdę ważne? Czy nareszcie poskłada w całość swoje serce potłuczone na kawałki? Andrzej, Bruno, Piotr… Który z nich okaże się jej najlepszym wyborem?
Lola i Mania świetnie funkcjoinuja w całym rodzinnym biznesie.
Ojcem Mani jest ksiadz, który jednak postanowił rzucic habit i zyc z Żosią, któa poznał w szpitalu w czasie choroby.
Lola pojechała za Edka na szkolenie, kilka dni, by zobaczyc inny swiat dobrze jej zrobi. Cały czas kreci sie koło niej Bruno, wolny facet do wzięcia...
pora na dalsze losy....

Dodaj cytat z książki Za stare grzechy