Podlega dyskusji. Eseje

publicystyka literacka, eseje
Radosław Madejski
Radosław Madejski kultura polityka
Inne

Dość trudno mi się czytało. Nie za względu na styl, a na tematykę. Sporo esejów o książkach i wydarzeniach o których nie miałem pojęcia. Parę osób, których nie znałem, więc trudno mi się odnieść do tematu.
Ale ja lubię jego pisanie. Zgadzam się z nim w wielu sprawach, więc w sumie lektura dała mi dużo radości.

Opasły tom esejów i recenzji książkowych niedawno zmarłego brytyjsko-amerykańskiego autora słynącego z ostrego pióra jest mocno różnorodny. Mamy tu opowieści o ojcach założycielach Ameryki, o książkach pisarzy anglosaskich, o bieżących problemach społeczno-politycznych. Można się z Hitchensem nie zgadzać, ale warto poznać jego dobrze uzasadnione argumenty. Inspirująca...

• Inne
  • Chcę w prezencie
  • Non fiction,eseje,biografie,historia,religie,nauki różne, etc.
  • Literatura powszechna
  • Eseistyka, reportaż