Czterej jeźdźcy Apokalipsy. Jak się zaczęła ateistyczna rewolucja
We wrześniu 2007 w waszyngtońskim mieszkaniu Christophera Hitchensa odbyła się dwugodzinna rozmowa, w której udział obok gospodarza wzięli Richard Dawkins, Sam Harris i Daniel Dennett. Ta dyskusja "Czterech Jeźdźców Apokalipsy", jak już wówczas nazywali ich dziennikarze, została nagrana i sfilmowana. Było to pierwsze i jedyne w tym gronie spotkanie czterech autorów, których przetłumaczone na dziesiątki języków i wydawane w milionowych nakładach książki stały się zarzewiem NOWEGO ATEIZMU. Nagranie trafiło do Internetu – między innymi na YouTube orazna witrynę fundacji Richarda Dawkinsa, która je realizowała – i miało miliony odsłon. Dziś po raz pierwszy ta dyskusja, która w niczym nie straciła na aktualności, ukazuje się w druku. Publikacji towarzyszą specjalnie na tę okoliczność przygotowane teksty jej uczestników. Niestety tylko trzech, bo gospodarz spotkania, Christopher Hitchens, umarł na raka w grudniu 2011 roku. Książka poprzedzona jest wstępem pióra Stephena Fry, znanego brytyjskiego aktora, komika, pisarza i reżysera, a także - o czym już nie wszyscy wiedzą – ateisty.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oceny
Dyskusje
Wypożycz z biblioteki
Cytaty
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Czterej jeźdźcy Apokalipsy. Jak się zaczęła ateistyczna rewolucja
Dodaj cytat
Opinie [13]
Bez przesady z rewolucją, bo swoje rewolucyjne książki panowie Autorzy napisała już wcześniej. To takie bardziej wprowadzenie do ich myśli - krótka, erudycyjna, wskazująca myśl przewodnią w przystępnym stylu pogawędki.
Pokaż mimo toNie jest to książka, która szczegółowo przytoczy argumenty przemawiające za ateizmem. Jednak jest to z pewnością lektura, która przedstawi jak powinno przeprowadzać się dyskusje. Rozmowa panów była niezwykle przyjemna, szkoda że nie widzimy tak elokwentnej wymiany zdań w dyskursie publicznym. Porusza wiele wątków i wydarzeń które zdarzyły się na przełomie ostatnich lat....
więcejJak czytam w opiniach, niektórzy czytelnicy mają za złe „Czterem jeźdźcom”, że książka nie jest odkrywcza, nie dorównuje najsłynniejszym dziełom czwórki autorów, nie wnosi niczego nowego do tematyki, etc. Najwidoczniej zdaniem rozczarowanych czytelników luminarze ateizmu powinni wydawać jedynie odkrywcze, znaczące, opiniotwórcze dzieła na miarę „Boga urojonego”. Ja tak nie...
więcejNo cóż... panowie sobie usiedli i pogadali. O religii, o bogach, o wierzących, o przyczynach wiary i skutkach. Szczerze mówiąc, niewiele odkrywczego powiedzieli, w każdym razie nic, co nie pojawiło się w ich innych książkach.
Pokaż mimo toMożna poczytać dla rozrywki, pokiwać głową w podziwie dla erudycji Czterech Jeźdźców... albo można olać. Po prostu.
Książka taka sobie. Nic odkrywczego, ani wnoszącego do dyskusji. Jestem po "Bóg urojony" Dawkins"a i "Bóg nie jest wielki" Hitchens"a i obie pozycje mogę śmiało polecić każdemu zainteresowanemu tematem.
więcej"Jeźdźcy" to takie nie wiadomo do końca co. Panowie posiedzieli, pogadali i nic z tego właściwie nie wynika.
Już podtytuł jest zupełnie "z czapy". "Jak zaczęła się...
Może nie jest to pozycja zbyt odkrywcza, ale "dobrze się czyta" i stanowi fajny wstępniak do twórczości (jeśli się jej nie zna) ów jeźdźców.
Pokaż mimo toTeoretycznie nie wnosi nic nowego do dyskusji, ale myślę, że warto czasem posłuchać/poczytać o rozmowach mądrych ludzi między sobą.
więcejW moim przypadku akurat była to pierwsza książka z tej tematyki, więc mam wobec niej więcej pozytywnych odczuć. Zainspirowała mnie do zainteresowania się ateizmem nie tylko pod kątem własnego światopoglądu, ale też przede wszystkim pomogła...
Bywa, że wydawanie pewnych książek w tym a nie innym czasie traci właściwie sens. I tak jest z tą książeczką. Jako wstępniak przed lekturą innych może do czegoś się nadaje, ale jeśli ktoś już przeczytał sztandarowe pozycje owych Czterech Jeźdźców, nic praktycznie tu ciekawego nie znajdzie poza paroma ciekawymi krótkimi spostrzeżeniami. „Bóg urojony” Dawkinsa w Polsce to rok...
więcejDobra jako wstępniak dla zainteresowanych tematem.
Pokaż mimo toMożna też obejrzeć na YT
https://www.youtube.com/watch?v=Fbx_e_eHbig
Według mnie "Czterej jeźdźcy" nadają się przede wszystkim do pobieżnego powtórzenia najczęstszych zarzutów, jakie stawiane są ateistom. Ta pozycja, poprzez użyteczne przypisy (dot.opisywanych osób, zdarzeń, książek, przytoczonych cytatów), uzupełni informacje usłyszane w rozmowie. To dobra książka do przeczytania między trudniejszymi lekturami, gdyż pochłania się ją szybko...
więcej