Macierewicz. Jak to się stało?

Okładka książki Macierewicz. Jak to się stało? Tomasz Piątek
Okładka książki Macierewicz. Jak to się stało?
Tomasz Piątek Wydawnictwo: Arbitror Seria: #ArbitrorFakty reportaż
reportaż
#ArbitrorFakty
Arbitror
2018-10-18
2018-10-18
polityka macierewicz pis służby specjalne sb ub prl

Wiele wyjaśnia. Teraz można zrozumieć co dzieje się w naszej polityce

Wiele wyjaśnia. Teraz można zrozumieć co dzieje się w naszej polityce

Książki nie czyta się lekko, ale pozwoli rzucić trochę światła na postać przedziwnego Polityka Fanatyka.

Jak to dobrze, że jest ktoś taki jak Tomasz Piątek. Ale książka napisana bez liczenia się z możliwościami percepcyjnymi odbiorcy. Wciągający początek, później wielość wątków, postaci i faktów czyni tę lekturę strawną dla najwytrwalszych. Podczas lektury czasem pojawia się w głowie czytelnika podejrzenie, że sam autor wszędzie widzi spiski, powiązania, brudne układy - moim zdaniem za mało w książce dowodów na to, że punkt widzenia autora zdąża ku obiektywizmowi.
Polacy, miejcie honor i usuńcie Macierewicza z życia publicznego!

Ta pozycja według autora miała być biografią Antoniego Macierewicza oferuje znacznie więcej. Pokazuje historie czasów powojennych PRL oraz okres przemian spoleczno-gospodarczych. Zdumiewa i zastanawia postawa samego głównego bohatera oraz jego związki z Rosją.

Książkę czyta się ciężko, bo jest nudna. Natomiast to pisarstwo oparte na historii, może często na political fiction, pokazuje "bohatera" jak o osobę powiązaną z Kremlem. Trudno czasami się nie zgodzić, patrząc na to co robi "główny bohater", niestety nadal uważam że to w większości tezy autora.
Osobiście NIE WIERZĘ Macierewiczowi BO TO KRĘTACZ TYPOWY dla obecnej władzy (pis!),zastanawiam się natomiast czy jest aż tak głęboko uwikłany w to co czytałem, czy raczej kreowany jest na polityka idącego w stronę Rosji.
Tak czy inaczej krętacz i oszust i tego nie da się ukryć, a można zaobserwować, bez czytania tegoż.

Kilka opisanych przypadków w rzeczywistości stawia Macierewicza po stronie, po której jako prawicowiec, nie powinien się znaleźć. Lecz czy to wystarczy żeby zamknąć go w szufladzie Kremla, tego nie wiem i książka jednoznacznie tego nie oddaje.

Czy czytać? Jak to chce, ja drugi raz chyba nie miał bym już siły :-)

Osobiście NIE WIERZĘ Macierewiczowi BO TO KRĘTACZ TYPOWY dla obecnej władzy...

Książka jest jeszcze bardziej szokująca niż poprzednia. Pokazuje ona korzenie związków Antoniego z Kremlem. Najbardziej mnie zaciekawił alians endeków i ,,Bepistów" (zwolenników Bolesława Piaseckiego z ,,Falangi") z PRL i ZSRR i dzieje kariery różnych funkcjonariuszy wywiadu PRL i SB których drogi (w tym i Macierewicza) skrzyżowały się ze sobą.

Nudna nie logiczna pisana pod tezę. Czytanie jej to męka.

Nudna nie logiczna pisana pod tezę. Czytanie jej to męka.

Tytuł trochę mylący, więcej tu historii PRL i służb ówczesnej Polski, niż Antoniego, ale warto przeczytać. Natomiast treść jest mocno otrzeźwiająca. Zwłaszcza, gdy skonfrontuje się ją z bieżącymi wydarzeniami na naszym podwórku.

Następna ciekawa książka tego autora z dość dużą ilością faktów. Przeczytaj tą książkę , a dowiesz się dużo nowych faktów z okresu powojennego i współczesnego. Szkoda, że nie ma odpowiedzi z strony głównego bohatera.

Kontynuacja wypada poprawnie.

Kontynuacja wypada poprawnie.