Ryngraf

Oficjalne recenzje i

Gorzka opowieść o agonii I Rzeczpospolitej

[ 9 ] Link do recenzji

Książkę czytałem w 2018 r. i mogę ją szczerze polecić. Jako fan historii uwielbiam powieści odwołujące się do wydarzeń historycznych, a przy tym trzymające się prawdy historycznej (a ta książka taka jest). Zakończenie natomiast jest mega (losy bohaterów)

Pierwsza książka przeczytana w 2020 i od razu strzał w 10. Gdyby było możliwe dać więcej gwiazdek to na pewno bym dała.
Rewelacja!!! Nic dodać nic ująć.
Szczerze polecam.

Bardzo sprawnie opowiedziana historia, świetny język... ogólnie bardzo trafnie oddany klimat czasów Insurekcji Kościuszkowskiej. Nie żałuję ani minuty spędzonej z tą książką. Jeżeli ktoś jest zaineresowany tego typu tematyką historyczną, będzie zadowolony.

Dobra, choć nie wybitna. Zdecydowanym plusem jest okres w którym się rozgrywa, o powstaniu kościuszkowskim nie napisano żeby wiele powieści. Niestety zbyt liczne, choć sprawnie opisane sceny batalistyczne nie ukrywają pewnej miałkości postaci. Wątek rajskiej wyspy z wiecznie chętnymi, wyuzdanymi tubylcami też kompletnie nietrafiony.

Okładka
piękna
skąd
biblioteka
fabuła
ostanie miesiące wolnej Polski

No i stało się,przez Liberum Veto.Przez warcholstwo,nie ma.Już Polski,dopiero teraz co niektórzy patrzą z przerażeniem.
Paru ,w tym biskupi na szubienicy zawiśli.

Czuta się jak jakoś epopeję,na szczęście język jest współczesny.Prosty i każdy zrozumie.
Takich książk,brakuję mi czasem.
Które...

Bardzo fajna historia rozgrywająca się w czasach insurekcji kościuszkowskiej ....gorąco polecam

Powieść historyczna z zacięciem sienkiewiczowskim przybliżająca Powstanie Kościuszkowskie.Całkiem dobre opisy batalistyczne działające na wyobrażnię , pełne poświęcenia , patriotyzmu , ale i awanturnicze. Postacie historyczne nie zawsze kryształowe.Świetnie uchwycona atmosfera i naprawdę dużo faktów historycznych . Fikcyjne postacie moze nie tak wpadające w pamięć jak u...

Ryngraf jako powieść historyczna wypada bardzo dobrze. Mocną stroną są intrygujący bohaterowie wpleceni w mroczną i tajemniczą intrygę. Jest to również historia o przyjaźni, męstwie i miłości w trudnych czasach upadku Rzeczypospolitej. Polecam.

Piękne, po prostu piękne, już gdy zobaczyłam okładkę wiedziałam, ze to będzie WIELKA książka. I tak się stało. Tu fikcja miesza się z historia, bohaterstwo z tchórzostwem. Miłość z wojną. Całość wspaniale napisana, czyta się niczym film (wrażenie gotowych filmowych ujęć niesamowite.

Ryngraf to nie tylko powieść historyczna, to rzecz o nas samych, naszych przodkach, o...

„Ryngraf” mogę polecić wszystkim miłośnikom powieści historycznych. W książce pojawia się szereg postaci, o których uczyliśmy się w szkole: Tadeusz Kościuszko, Hugo Kołłątaj, król Stanisław August Poniatowski i szereg innych. Powieść bogata jest nie tylko w wydarzenia historyczne. Z zainteresowaniem śledzimy poczynania wszystkich postaci. Wojna, miłość, spisek, zdrada,...

Dyskusje

• Chcę w prezencie