Samozwaniec. Moskiewska ladacznica, tom I

Okładka książki Samozwaniec. Moskiewska ladacznica, tom I Jacek Komuda
Okładka książki Samozwaniec. Moskiewska ladacznica, tom I
Jacek Komuda Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Orły na Kremlu (tom 5) powieść historyczna
powieść historyczna
Orły na Kremlu (tom 5)
Fabryka Słów
2017-09-22
2017-09-22
dymitriady Maryna Mniszech

Bez Dydyńskiego to nie to samo. Tradycyjnie przesłuchałem, bo nie zamierzam łamać sobie języka na rosyjskich wstawkach. Solidnie się wynudziłem i gdyby nie niezwykłe umiejętności lektora, to porzuciłbym tę pozycję w trakcie słuchania. Moim zdaniem najsłabsza pozycja z dotychczasowych.

Najgorsza książka z serii orły na Kremlu. Czułem się jakbym czytał pierwszy tom tylko trochę odchudzony o przygody. Ta sama historia tylko wymienione postacie. Mimo wszystko szanuję wiedzę o tamtych czasach autora i trzeba mu przyznać, że się pasjonuje tamtymi latami.

Nie ma Jacka Dydyńskiego, ale powieść też bardzo dobra. Na początku trochę trudno zorientować się gdzie jest główna oś historii, ale później nabiera kolorów. Świetne pokazanie realiów tego, że "kto ma siłę, ten ma władzę" oraz zderzenia ambicji ludzi przedstawiających zupełnie inne światy. Doświadczonego żołnierza, straceńca w długach oraz polityka bez wojskowej eksperiencji. Kto wyjdzie na swoje ?! ;) Czekam na II tom.

Kontynuacja fenomenalnej sagi wielkiego Jacka Komudy.
Moim skromnym zdaniem, ta powieść koniecznie musi mieć swoją ekranizację. Krzepiąca, dynamiczna i niezwykle rozbudowana.

Kontynuacja fenomenalnej sagi wielkiego Jacka Komudy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Napiszę krótko. Panie Komuda nie ładnie tak przerwać cały cykl, dając nadzieje na następne części i nic. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

A gdzie Jacek Dydynski? :(

Ksiazka dlugo nabiera rozped. Chyba przez to ze na poczatku za bardzo nie wiadomo kto jest glownym bohaterem i komu mamy kibicowac. Ale pod koniec robi sie juz fajnie.

A gdzie Jacek Dydynski? :(

Czytałem prawie wszystko Jacka Komudy, mogę powiedzieć, że jestem zagorzałym sympatykiem jego twórczości. Z tej perspektywy napiszę wprost Moskiewska Ladacznica to najsłabsza pozycja w dorobku Jacka! Książka pozbawiona jest jakiejkolwiek fabuły, przypomina odgrywane scenki, a nie spójną powieściową całość. Akcja jest tak rwana, że ciężko traktować to jako całość, mówić o bohaterach, chronologii, zwrotach itd. To zbiór fabularyzowanych ciekawostek historycznych, takie inscenizacje w stylu teatru z Sensacji XX wieku. Zabrakło pomysłu, ogromny potencjał historii Lisowczyków został nieco zmarnowany, ale wierzę, że następny tom uratuje sytuację!

Dla jasności słaby Komuda i tak jest lepszy, od wielu innych twórców dlatego 5 gwiazdek.

Dobra książka, jednak tylko dobra.
Mało krwi, mało Moskwy i gdzie ladacznice?
Komuda ma lepsze książki.

Dobra książka, jednak tylko dobra.
Mało krwi, mało Moskwy i gdzie ladacznice?
Komuda ma lepsze książki.

Ani tu Moskwy ani ladacznic, mało mordowania, nie tego się oczekuje po histori bandy najemników.

Pierwsza moja książka Komudy . Jestem całkiem miło zaskoczony. Polska szlachecka . Mały minus za nawał nazwisk w lekturze . Można się z lekka pogubić .Ale cóż i to się przezwyciężyło. Bardzo ciekawa . Pozdrawiam.

• Powieść historyczna
  • Jacek Komuda