Kup teraz - 14 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.90 zł

Pogromca grzeszników

Grzegorz Kalinowski Wydawnictwo: Muza Cykl: Kornel Strasburger (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Muza
korupcja kryminał lata 30. XX w. literatura polska półświatek prostytutka seryjny zabójca szantaż śledztwo Warszawa
Kornel Strasburger (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Muszę powiedzieć że zaskakująco …. Niezła. Kryminał w stylu retro dla wielbicieli/ sympatyków przedwojennej Warszawy. Co prawda czytając nie mogłam uciec od lekkich skojarzeń z „Królem” Twardocha ale może to przez podobny klimat historii. Aczkolwiek trzeba przyznać że tutaj trup się sieje bardzo gęsto i nasi bohaterowie zarówno z policji jak i prasy mają pełne ręce roboty....

Autor zabiera nas w podróż do przedwojennej Warszawy. Poznajemy polsko-żydowski światek przestępczy oraz raczkujące burdele.
Nasz główny bohater, aspirant Kornel Strassburger za wszelką cenę chce znaleźć złoczyńcę, który popełniał zbrodnie na prostytutkach i alfonsach.
Autor umiejętnie zabiera nas w tamte czasy co da się odczuć, a co najważniejsze starannie oddziela...

Uwielbiam trylogię o Heńku genialna.Lubię retro kryminały.Natomiast sama powieść jak i główny bohater kompletnie mnie nie uwiedli.Autora stać na dużo więcej.

Do przeczytania zainspirował mnie serial Młody Piłsudzki.Był tam rok 1905.A tu,też się zaczyna tym rokiem.Potem mamy rok 1930.A tu giną prostytutki.Mamy handel żywym towarem.
Długie rozmowy przy głębszym i zakąską.
Kryminał retro wysokiego formatu.
Czy ta się lekko,dobrze.Choć książka chwilami jest mroczna.Świetnie oddaje tamte czasy.
Bardzo dobre opisy Żydów z lat 30.

To moja pierwsza przeczytana książka Grzegorza Kalinowskiego i spore rozczarowanie. Mnóstwo niepotrzebnych wstawek i objaśnień o nieistotnych rzeczach, nie mających znaczenia dla treści. Do napisania kryminału retro nie wystarczy plan i książka adresowa Warszawy z lat 30. XX wieku. Na dodatek wpisuje się w jej historię fakty, które wydarzyły się 80 lat później - tu...

"Warszawo kochana, Warszawo
Tyś treścią mych marzeń, mych snów
Radosnych przechodniów twych law..."

Klimatyczne miejsce, klimatyczny czas. Do tego dobra fabuła z dreszczykiem na deser.

Po "Pogromcę grzeszników" G. Kalinowskiego sięgnęłam po fascynującej lekturze jego poprzedniego cyklu o Henryku Wcisło. Spodziewałam się intrygującej, wciągającej książki kryminalnej, której fabuła osadzona jest w Warszawie lat 30.
O ile absolutnym szacunkiem darzę wiedzę Autora nt. międzywojennej Warszawy, tak podjęcie przez niego książki typowo kryminalnej oceniam jako...

Daje ósemke głównie za piekny obraz Warszawy lat 30, intryga kryminslna dobra ale bez szału!!!! Generalnie mocno polecam :) !

Można się przyzwyczaić do stylu do czasów . Chociaż u mnie nie iskrzy z autorem .

• 2018
  • 2019