Dziki kąt

Linie Krajowe
Czarne
2007-01-01
2007-01-01
powieść polska margines plebejusze inteligenci Polska

więcej Więcej

Lubię, gdy autor potrafi umiejętnie stylizować wypowiedzi bohaterów. Kiedy czytając czujemy, że rzeczywiście pochodzą z określonego środowiska bądź branży, posługują się swoim żargonem. A jeszcze bardziej lubię, kiedy tym językiem postacie mówią o zwyczajnym życiu i zwykłych problemach. Z takim nastawieniem podchodziłem do „Dzikiego kąta” wydanego nakładem „Czarnego” i...

Hmmm...

Świetna książka, gdzie głównym bohaterem staje się język. Platyczny, zabawny, poetycki. Język ten staje się światem twardych polskich mężczyzn.

Śliwińskiego się nie czyta, tylko z nim podróżuje - do dawnych czasów, przyjaciół, przez miasto i Polskę. Narrator zapoznaje nas ze swoją historią, przygodami i dzieciństwem. Barwny język, który towarzyszy opowieściom zupełnie nie przeszkadza, tylko uprzyjemnia lekturę.
Są w tej książce fragmenty, przy których wybuchałam śmiechem. Wiele przysłów pozostało w mojej pamięci i...

• Czarne
  • Literatura polska
  • Polska
  • Mam
  • WYDAWNICTWO CZARNE
  • Lit. polska
  • Fajne i bardzo fajne

Dodaj cytat z książki Dziki kąt