Wojna i pokój. Tom 1-2

Jarosław Iwaszkiewicz
Arcydzieła Literatury Światowej
Zielona Sowa
klasyka
Napoleon pożar Moskwy Natasza Rostowa wojna 1812 r.

Война и мир, Wojna i mir
Jarosław Iwaszkiewicz
Arcydzieła Literatury Światowej
Zielona Sowa
klasyka
Napoleon pożar Moskwy Natasza Rostowa wojna 1812 r.

Kup książkę

Niezmiennie świetna powieść.

Trochę się zawiodłam w porównaniu do serialu 😕

„Wojna i pokój” Lwa Tołstoja to według mnie obok „Nędzników” Wiktora Hugo jedna z najlepszych powieści historycznych, jakie kiedykolwiek napisano. Jest to złożona, pacyfistyczna opowieść o Rosji okresu wojen napoleońskich, która wpisała się w kanon arcydzieł literatury światowej. Jest to jedno z tych dzieł, które się zna pomimo faktu, że samej książki nie trzymało się nawet...

Po przeczytaniu „Anny Kareniny”, która należy do ścisłej czołówki moich ulubionych książek, spodziewałam się czegoś równie genialnego. Doczytałam „Wojnę i pokój” do końca i jestem zawiedziona. Moim zdaniem nie jest nawet w połowie tak dobra jak „Anna Karenina”, ale to może kwestia gustu.

Wspaniała. Z pewnością przeczytam jeszcze raz.

Wspaniała epopeja losów wyższych sfer na tle zawieruchy wojennej. Początek trochę się dłuży, ale jak już się wciągniesz to ciężko się oderwać. Bardzo polecam!

„Wojna i pokój” Lwa Tołstoja, to 4 tomowe dzieło, często wydawane w dwóch woluminach. Powieść powstała w latach 1863-1869, a tematem była Rosja w czasie wojen napoleońskich. W zamyśle Tołstoja nie miała być to książka szerząca i wzbudzająca uczucia patriotyczne Rosjan, ponieważ autor uważał, że patriotyzm jest wartością negatywną która nakazuje bezwarunkowe...

Jak dobrze wypowiedzieć się o książce, którą się czytało około roku? Chyba nie wiem.
Dotarło do mnie wydanie czterotomowe, które zachwyciło mnie prostotą. Te małych rozmiarów książki towarzyszyły mi praktycznie wszędzie, bo mogłam je zmieścić do torebki i nawet ich nie czuć. To sprawiało, że mogłam czytać je wszędzie. Mimo to, przeczytanie całej książki zajęło mi aż tyle...

Nie ściągajcie na e-boki wydania powieści z Avia-Artis. Jest w nim tyle błędów, że się zniechęcicie do utworu (cały czas trzeba zgadywać jakie słowo powinno znajdować się w danym miejscu), a naprawdę zasługuje na przeczytanie. I to nie ze względu na wysokie noty krytyków.
Polecam Zieloną Sowę.

Z zewnątrz bardzo ładne wydanie wydawnictwa Zysk i S-ka, ale w środku już nie do końca tak samo.
W tomie I/II, zamiast strony 369 miałem stronę 359. Kartkami było to 367/368, 359/370... Książkę reklamowałem i musiałem z automatu zrobić przerwę.
Po wymianie wszystko ok. Teraz jak kupuję książki to wszystkie sprawdzam stronami aby nie było zaskoczenia w przyszłości.
Po jasną...

Dyskusje