Love in the Time of Cholera

angielski
Everyman's Library
literatura piękna
angielski

"Miłość w czasach zarazy” już jakiś czas leżała na mojej półce z książkami „w kolejce do przeczytania”. W sumie, zarazę mamy... Miłość zresztą też, bo jakkolwiek by nie było to jednak czuję miętę do tego mojego męża, a i on, na jego szczęście, mi tę miłość okazuje. Poza tym jest jeszcze bezwarunkowa miłość rodziców do dziecka i dziecka do rodziców. Reasumując, był to już...

Cudowna! Jednak można pisać o miłości i seksie bez wulgarności, ckliwości czy infantylności.
Kochajmy się, życie tak szybko mija...

Gabriel Garcia Marquez „Miłość w czasach zarazy”

Marquez porwał mnie „Sto lat samotności” wiele lat temu, a tę książkę umieszczam w moim top 10. Różnica historii przedstawionej w „Sto lat samotności” tak wiele różni od „Miłości w czasach zarazy”, to obie one są dowodami na geniusz pisarski kolumbijskiego pisarza. Również i ona jest książką wyjątkową, nieszablonową....

Gdzieś wyczytałam, że autor troszkę chciał ponabijać się z miłości w tej książce i trudno mi się z tym nie zgodzić. W tym kontekście odbiór lektury jest też trochę inny niż w przypadku klasycznych love story. Co do samych bohaterów, no cóż... Obydwoje byli siebie warci ;)

Jak dla mnie to ani zarazy ani specjalnej miłości tam nie było.

Świetna książka. Choć dla mnie było za mało "zarazy" w czasach zarazy ;P Ale ma to również swój urok.

Bardzo fajna książka. Polecam

Dziwna ksiazka o milosci, na pewno nie spodoba sie kazdemu, aczkolwiek zachecam do przeczytania. Milosc w tej ksiazce jest rozpatrywana na wszystkie mozliwe sposoby. Na minus nudna i meczaca narracja, na plus sama historia - jest calkiem ciekawa.

Książka zdecydowanie do łatwych nie należy. Sposób w jaki została poprowadzona narracja jest przydługi i momentami męczący. Z drugiej strony sama historia i ciekawość dalszych losów bohaterów trzyma czytelnika w garści.

Plus wydania książek z wydawnicza Muza są przepiękne!

Na początku zdziwił mnie styl i historia, zastanawiałem się czy mnie wciągnie? I wciągnęła, może nie trzymała w takim napięciu bym nie mógł się oderwać, jednak ciekawe inne spojrzenie na losy bohaterów śledziłem z zainteresowaniem.

14 448
    10 501