Miłość w czasach zarazy

Gabriel García Márquez literatura piękna 437 str.
El amor en los tiempos del colera

Muza
literatura piękna
realizm magiczny miłość Carlos Marrodan Casas

Kup książkę

Sięgając po tę powieść trzeba się odpowiednio nastawić, przygotować psychicznie i duchowo. Nie będzie to bowiem typowa historia od a do zet. Nie będzie to też książka podobna do filmu, o nie. „Miłość w czasach zarazy” to historia, gdzie główną osią jest relacja miłosna między dość, delikatnie mówiąc, specyficznym Florentinem a nie lubiącą bakłażanów Ferminą Dazą. Ale...

Jest lepsza niż podejrzewałam zanim zaczęłam czytać, po prostu niesamowita, jest śmiech, jest wzruszenie, no naprawdę wszystko co lubię i cenię w książkach. Jestem naprawdę mile zaskoczona. Już szukam kolejnych książek tego autora. Gorąco polecam.

Denerwowała mnie Fermina Daza, na nerwy działał mi Florentino Ariza, ale Marquez operuje tak magicznym językiem, że nie przestanę się w nim zakochiwać z każdym słowem od nowa.

Swietna ksiazka.

Wciągająca książka o ludzkich charakterach, zachowaniach o tym co miłość (a może pożądanie?) potrafi zrobić z człowiekiem, przy tym pełna inteligentnego humoru. Polcam :)

Metafora miłości jako śmiertelnej choroby jest piękna i to jest najwieksza wartość tej powieści. Wielbiciele Marqueza ją zrozumieją, ale ci, co dopiero zamierzają go poznać, nie powinni od tej książki zaczynać. Zmęczą się, znudzą okrutnie i siłą rzeczy zniechęcą do tego fascynującego Kolumbijczyka.

Nie jest to lektura łatwa i dla każdego. Akcja jakoś specjalnie nie pędzi, ale też nie musi. W końcu rzecz jest o miłości. Genialny język i zakończenie.

Książka dłuży się i dłuży. Brak dialogów, ciągłe opisy uczuć, środowiska, otoczenia na dłuższą metę są dla mnie nie do przejścia. Nie ukrywam, że męczyłam się strasznie czytając tą powieść i uważam za swój osobisty sukces fakt, że dotarłam do ostatniej strony :D

Książka jest specyficzna. Czytałam ją długo, dlatego, że była troszkę nudna, e czasami ciekawa.

Na początku wydawała się nudna i główny bohater denerwował swoim podejściem do miłości lecz z biegiem czasu powieść wciągała coraz bardziej, ukazywała warstwy ludzkich ułomności ducha i ciała w odniesieniu do miłości.

Dyskusje

12 551