Serce na... łapie

Wydawnictwo Łapka
2015-01-01
2015-01-01

2030

Konieczna lektura dla miłośników czworonogów. Trzeba po nią sięgnąć gdy za oknem szaleje listopadowy deszcz lub nadchodzi zima i wielkie mrozy. Niebanalne i z uczuciem napisane historie o psich nieszczęściach. Narratorka jest zwyczajną kobietą, ma chłopaka Tomka, karierę zawodową i wiele spraw na głowie, ale w pewnym momencie na jej drodze pojawia się zabiedzony i chory bezpański psiak, który tak jej przypada do gustu, że przygarnia g. Załatwiwszy oględziny u weterynarza Kuby, nazywa psiaka Myster i postanawia przygarnąć. Wtedy to zaczyna się urodzaj psich dramatów, a adopcja Mystera pociąga za soibą lawinę zdarzeń. Potrącone czy zagłodzone zwierzęta musza od razu zostać uratowane przez naszą bohaterkę. Na szczęście jej empatyczna postawa i autentyczna troska promieniują na innych ludzi. Okazuje się, że mimo wielkiej znieczulicy jeśli chodzi o dobrostan zwierząt w Polsce, wielu ludzi jest naprawdę dobrego serca i bezinteresownie pomaga bezdomnym istotom. Przybłędom znajduje domy, a potem pojawia się kolejne zwierzę, Jopuś. Dobrze że kobieta ma wsparcie w weterynarzu. Powoli wciąga się też do pracy w schronisku. Oprócz typowo psich wątków mamy też historie kobiet z jej paczki, jeszcze ze studiów, Patrycję, Magdę rozwódkę, co by chciała mieć dziecko, Izę- magnes na życiowych nieudaczników i ludzi z depresją, wielodzietną Anię. Okazjonalne "sabaty czarownic" stawiają ją do pionu w gorsze dni, pomagają ustalić życiowe priorytety, dają wytchnienie i zmuszają do relaksu.
Z polotem i humorem napisana bardzo ludzka książka z ważnym przesłaniem. Troszczmy się o zwierzęta, dajmy im żyć w humanitarnych warunkach. Czytelnik musi wyciągnąć ważną lekcję- że pies to nie zabawka, że jesteśmy bezmyślni i okrutni wobec zwierząt, choć powinniśmy szanować ich godność i odrębność. polecam z czystym sumieniem.

• 2017

Dodaj cytat z książki Serce na... łapie