5 składników. Gotuj szybko i łatwo

2017-10-25
2017-10-25
Maria Brzozowska
Jamie Oliver przepisy

Łatwe ,szybkie przepisy a do tego tylko kilka składników pycha szczególnie desery ;)

Tak jak uwielbiam programy Jakiego, tak ta książka zupełnie mnie rozczarowała. Nie było w niej ani jednego przepisu "dla mnie". Mimo 5 składników przepisy dość wyszukane.

W końcu dotarłam do słowa pisanego Oliviera. Jestem fanką jego programów, ale, ponieważ marna ze mnie kucharka, nigdy nie mam dość determinacji, by te jego przepisy zapisać z ekranu. A tu bach! jest wszystko zapisane, obfotografowane.

Nie wszystkie przepisy przypadły mi do gustu, bo na przykład nie lubię ryb i owoców morza, nie jadam też jagnięciny, cielęciny, ale to dlatego, że żal mi tych maluchów i to jest moja forma protestu. Eh, chciałabym w ogóle zostać wegetrianką, ale po potrawach wege stale jestem głodna.

Ale do rzeczy. Pięć, dokładnie pięć składników i ani jednego więcej (z wyjątkiem soli i pieprzu). Podana gramatura, kalorie, czas pracy. Krótki, bardzo czytelny opis, jak zrobić. A na zdjęciu gotowe danie.

Książka warta swojej ceny. Już mam apetyt na kolejną.

Niektore przepisy są genialne, inne mniej. Większość z nich nie zawodzi. Prostota dań wynagradza jednak wszystkie braki, bo to świetna książka dla kogoś, kto nie ma czasu na "duże gotowanie"

Nie odkrywałam jeszcze wszystkich przepisów z tej książki, jednak do części z nich są potrzebne składniki, które są dostępne w sklepach z kuchniami świata. Przepisy są smaczne, ale nie fit.

Korzystam cały czas :)
MEGA książka na co dzień dla tych co chcą naprawdę prosto i naprawdę szybko zrobić coś pysznego ♥

Korzystam cały czas :)

Bardzo proste, różnorodne i smaczne przepisy na dania. Do wyboru jest wiele przepisów podzielonych na działy makarony, wieprzowina, kurczak, wołowina, jajka, wegetariańskie i desery. Polecam w celu urozmaicenia diety nieinwazyjnym sposobem.

Jedynym minusem jest fakt, że czasami jednym z 5 składników jest jakiś gotowy półprodukt. Lekkie naciągnięcie zasady, no ale wybaczam.

Pomysł na zrobienie obiadów tylko z 5 składników jest bardzo intrygującą ideą oraz jak się okazuje bardzo smaczną. Największą barierą w większości przepisów jest dostępność składników oraz (zazwyczaj) ich cena. Opinia pochodzi od studenta, więc być może kiedyś docenię książkę jeszcze bardziej :)

Książkę wypożyczyłam z biblioteki.
Ani się obejrzałam, minął miesiąc, książkę musiałam oddać, a pogotować nie zdążyłam.
Przepisy różne: łatwe i trudniejsze.
Składniki różne: popularne, dostępne w Biedronce ;-) i dziwaczne, do kupienia "niewiemgdzie".
Sam pomysł stworzenia przepisów z 5 składników doskonały!
Jamiego Oliviera bardzo lubię.
Książkę polecam. Sama chętnie do niej wrócę i ugotuję coś pysznego.

Książkę wypożyczyłam z biblioteki.
Przepisy różne: łatwe i trudniejsze.
Sam pomysł stworzenia przepisów z 5 składników doskonały!
Jamiego Oliviera bardzo lubię.
Książkę polecam. Sama chętnie do...

Zdecydowanie najlepsza publikacja mojego ulubionego kucharza - Jamie Olivera.
Fenomen tej książki polega na prostocie składników. Ile razy darzyło nam się, że chcemy coś upichcić, ponieważ na zdjęciu wygląda obłędnie pysznie, a potem patrzymy na składniki - na ich mnogość i egzotyczność, i się zwyczajnie odechciewa?
Mi wieeele razy.
A tu tego problemu nie ma - każdy przepis to tylko 5 kluczowych składników, więc dania są proste i szybkie. Nic dodać nic ująć.

Ja ze swojej strony polecam bardzo - pozycja niemal obowiązkowa dla zabieganych rodzin.
Jakby było nawet dziesięć publikacji tego typu, to kupiłabym wszystkie i z każdej bym korzystała, tak jak korzystam z tej.

Zdecydowanie najlepsza publikacja mojego ulubionego kucharza - Jamie Olivera.
Mi wieeele razy.
A tu tego problemu nie ma - każdy przepis...

• Kulinarne
  • Kucharskie