Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje

Okładka książki Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje Barbara Kwiatkowska
Okładka książki Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje
Barbara Kwiatkowska Wydawnictwo: Pascal poradniki
poradniki
Pascal
2018-05-09
2018-05-09
uroda skóra pielęgnacja kosmetyki

Okładka książki Cmentarzyska — relacje społeczne i międzykulturowe. Funeralia Lednickie — spotkanie 17 Wojciech Dzieduszycki, Marek Florek, Jacek Kowalewski, Barbara Kwiatkowska, Hanna Mańkowska-Pliszka, Arkadiusz Marciniak, Jerzy Sikora, Arkadiusz Sołtysiak, Przemysław Urbańczyk, Przemysław Wiszewski, Jacek Woźny, Jacek Wrzesiński
Cmentarzyska —... Wojciech Dzieduszyc...
Okładka książki Królowie i biskupi, rycerze i chłopi — identyfikacja zmarłych. Funeralia Lednickie — spotkanie 16 Piotr Boroń, Alicja Budnik, Adriana Ciesielska, Anna Drążkowska, Alicja Drozd-Lipińska, Jarosław Dudek, Wojciech Dzieduszycki, Marek Florek, Krzysztof Gorczyca, Kamil Kajkowski, Andrzej P. Kowalski, Agnieszka Kubicka-Trząska, Barbara Kwiatkowska, Olgierd Ławrynowicz, Maciej Lubik, Michal Lutovsky, Justyna Marchewka, Magdalena Domicela Matczak, Maciej Przybył, Halina Przychodzeń, Stanisław Rosik, Jerzy Sikora, Paweł Szczepanik, Jacek Szczurowski, Wojciech Wasiak, Joanna Wawrzeniuk, Jacek Wrzesiński
Królowie i bis... Piotr Boroń, Alicja...

Co tu mamy?
-o metodzie OCM
-o surowcach kosmetycznych
-podział pielęgnacji na cztery pory roku:
*wiosna - witamina C, dłonie, przebarwienia
*lato - ochrona UV, nawilżanie, opalanie, samoopalacze, wakacyjna apteczka
*jesień - retinole i kwasy owocowe, złuszczanie, nawilżanie w złuszczaniu
*zima - ochrona UV, masaż limfatyczny, masełka i oleje
-o maseczkach, o pięknej szyi, o makijażu

Coś co bardzo doceniam to fakt, że autorka dodała na koniec książki bibliografię.

Polecam książkę laikom pielęgnacyjnym - nie zauważyłam tu szkodliwych informacji, a są i takie ksiązki... Myslę, że kosmetolog sie mocno wynudzi, chyba, że w ramach przypomnienia, chce poczytać...

Co tu mamy?
-o metodzie OCM
-o surowcach kosmetycznych
-podział pielęgnacji na cztery pory roku:
*wiosna - witamina C, dłonie, przebarwienia
*lato - ochrona UV, nawilżanie, opalanie, samoopalacze, wakacyjna apteczka
*jesień - retinole i kwasy owocowe, złuszczanie, nawilżanie w złuszczaniu
*zima - ochrona UV, masaż limfatyczny, masełka i oleje
-o maseczkach, o pięknej szyi,...

Nic nowego.

Nic nowego.

Dobre rozwinięcie poprzedniej pozycji (Skóra. Azjatycka pilęgnacja po polsku). Podpowiada jak dostosować pielęgnację do pory roku, co warto wprowadzić a czego unikać przy danych warunkach atmosferycznych.
Jedynie rozdział o makijażu mnie nie przekonuje. Jest np podrodział/zagadnienie(?): Co zrobić, aby podkład nie tworzył "maski" na twarzy? gdzie znajdziemy porady jak sobie poradzić gdy podkład podkreśla suche skórki, czyli jednak zgoła inny problem. Również nie przekonuje mnie porada, by w ciągu dnia na przesuszoną skórę pod oczami, pokrytą już makijażem aplikować masło (a ten brud/kurz który się wciągu dnia już tam zebrał?) czy aby peeling ust wykonywać codziennie (wydaje mi się to jednak za często).

super nakierowuje i daje pomysły na indywidualne podejście do naszej skóry i jej pielęgnacji

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że każda pora roku wymaga od nas innych sposobów pielęgnacji. Krem, który jest idealny na zimę, niekoniecznie, a nawet na pewno, nie sprawdzi się w zimę. Dlatego też autorka postanowiła przedstawić azjatyckie sposoby na dbanie o swoją urodę o każdym czasie. Nie zabrakło oczywiście kosmetyków, polecanych przez ekspertkę. To konkretne marki, sprawdzone przez autorkę. Oczywiście nadal są to łatwo dostępne i przystępnej cenie produkty.

Bardzo dużym atutem są również przejrzyste tabelki, w których wypisane są np. konkretne składniki i ich cechy, a także gotowe propozycje używania konkretnych kosmetyków czy całej pielęgnacji krok po kroku. Bardzo lubię jak ktoś konkretnie niejako „podaje mi na tacy” gotowe rozwiązania i tego właśnie nie zabrakło w książce.

Jeśli chcesz mieć piękną, promienną, a przede wszystkim zdrową cerę, zainwestuj w poradnik, który ułatwi ci zadanie. Nie musisz już szukać, kombinować, wszystko jest w zasięgu ręki.

Autor: Sandra Czarniecka
Cała recenzja: https://www.dailyvibes.pl/single-post/pielegnacja-skory-przez-cztery-pory-roku-barbara-kwiatkowska-recenzja

Po raz kolejny to napiszę, ale jak na razie jest to najlepsza książka o tematyce urodowej, z jaką miałam do czynienia. Czytałam również pierwszą pozycję barbary Kwiatkowskiej, uważam, że obie są swoim dobrym uzupełnieniem.

Przedstawiona w niej wiedza dotycząca składników jest rzetelna, poprawna pod względem merytorycznym i przede wszystkim, przedstawiona w łatwy do przyswojenia, przystępny sposób. Plus za podkreślanie zarówno zalet, jak i wad danych półproduktów.

To idealna propozycja dla kogoś, kto zaczyna ze świadomą, przemyślaną pielęgnacją. Książka nie tylko pomoże czytać składy kosmetyków, ale też dobrać odpowiednie. Nie dość, że zostały nam zaserwowane gotowe plany pielęgnacyjne, to w książce znajdziemy dużo inspiracji do wypełniania zakupowej listy - i to kosmetykami, które można znaleźć w polskich drogeriach.

Poza stroną merytoryczną książka jest też bardzo ładnie i porządnie wydana. Matowa okładka, dobrej jakości papier, przyjazny rozkład tekstu - to wszystko, co zasługuje na pochwałę.

Zarówno do tej, jak i pierwszej części będę wracać regularnie. To świetna, kosmetyczna ściąga. Nawet mi, osobie, która siedzi w pielęgnacji i składach już kilka lat, udało się nauczyć czegoś nowego.

Książka jest świetna, tak jak i poprzednie wydawnictwo urodowe tejże autorki. Pięknie wydana, dosyć obszerna, zawierająca sporą dawkę wiedzy.

Styl bardzo dobry, nie mentorski. Wiele interesujących informacji, jak dbać o cerę, słów kilka o filtrach, nawet o makijażu jest. Tak naprawdę z wszystkiego skorzystam, część rzeczy już wiedziałam, części dopiero się dowiedziałam. Może nie ma tu odkryć na miarę nobla, ale dobrze mieć to wszystko usystematyzowane.

Jakość tej książki, zarówno pod względem treści jak i wydania znacznie przewyższa inne urodowe poradniki na rynku. To nie jest głupiutkie pitu-pitu, to poważna treść napisana przez osobę zaangażowaną i znająca się na tym, co robi. Wspaniale, że są tutaj wstawki Magdaleny Lach, świetnej makijażystki, również zakręconej na punkcie Azji. Wielki plus za polecenia kosmetyków, które bezproblemowo można dostać w Polsce.

Miło się czyta, bardzo.

• Poradniki
  • Kosmetologia
  • Uroda

Dodaj cytat z książki Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje