Serial

1989-01-01
83-7007-205-4
Ryszard P. Jasiński

więcej Więcej

Mikrozbiorek opowiadań, raptem niecałe 100 stron. Opowiadania mają przedstawiać aktualne (1989) trendy w amerykańskiej fantastyce. Jedno opowiadanie to fantasy z humorystyczną puentą i siedem SF. Opowiadania są różne - lepsze i słabsze. Fantasy to średnio moje klimaty ale to opowiadanko nie było takie najgorsze.

Na uwagę zasługuj "Jacy byliśmy" z wyraźnym akcentem...

Ze dwa, trzy opowiadania są kompletnie nieciekawe, nudne i wydają się być pisane pod przymusem - jakby redaktor powiedział "hej, brakuje nam kilka stron, weź no coś napisz". Najgorsze, że to początkowe teksty. I człowiek zaczyta tę cieniznę czytać i ... no, może kiedy indziej, może wrzucę w niedokończone, a tak w ogóle to nieciekawi mnie.

I tu jest błąd, bo dalsze...

Dobra do czytania np.na jakiejś poczekalni:jest gdzie zawiesić oko,ale nie ma potrzeby angażowania się w treść,która bardzo marną jest. Ot,zaliczona ,bo kupiona od ulicznego sprzedawcy za grosze.

• Fantastyka
  • W domowej bibliotece