Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Drzewa szumiące nadzieją

Edyta Świętek Wydawnictwo: Replika Cykl: Spacer Aleją Róż (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Replika
literatura polska
Spacer Aleją Róż (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Trzeci spacer nowohucką Aleją Róż

Link do recenzji

Kolejny tom wciągającej sagi o rodzinie Szymczaków. Zawita losy historii a pomiędzy nimi zwykli ludzie, próbujący spokojnie żyć w tych trudnych czasach powojennej komuny. Na takich książkach powinna być wspomagana nauka historii. Dzisiejsze młode pokolenie nie wie, jak wiele zła wyrządził komunizm zwykłym ludziom i że nie warto odrzucać Boga...

Piękna wciągająca saga, bohaterowie których mozna kochać i nienawidzić. Polecam.

Książka bardzo ciekawa, przybliża dawne czasy prl, dalsze losy rodziny Szymczaków i Pawłowskich ich małe wzloty i duże upadki. Książka wzbudza wiele emocji . Polecam

Saga rodzinna, wyłącznie dla wielbicieli gatunku lub Nowej Huty. Opowieść jest nierówna. Perypetie rodzinne wciągają, ale już opowieść o rozwoju Nowej Huty jest podana mało ciekawie.

Gdy wszystko zdaje się być proste i najgorsze z tyłu, nagle znów jest ciężko.

Ta część nieco słabsza, miejscami zupełnie jakby się czytało porno. Jednak mimo wszystko trzyma w napięciu

Słabsza od poprzednich cześci. Coraz bardziej irytował mnie prosty, wręcz potoczny język narracji. Ufam, że to celowy zabieg, narrator mówiący językiem bohaterów, pozwalający lepiej się wczuć w ich sytuację... na mnie jednak nie podziałało.
Przez 3/4 książki nic się nie dzieje, natomiast zakończenie jest dobre i sprawi że jednak sięgnę po kolejne tomy.

Na kartach powieści ponownie spotykamy się z członkami rodziny Szymczaków, których los zmusił do przeprowadzki z rodzinnych Pawlic do Nowej Huty. Jeszcze bliżej poznajemy bohaterów, którzy dorośli i założyli swoje rodziny, żyją własnym życiem, mają swoje problemy i nie są już tak idealni, jak na początku serii. Niektórzy się ze sobą poróżnili i odsunęli od siebie, coraz...

Dalsze losy rodziny Szymczaków. Ta część podobała mi się najbardziej, dożo się w niej działo. Losy bohaterów ściśle są powiązane z losami Polski w latach 50-60. W tej część polityka i ustrój panujący w ówczesnej Polsce nie są już tylko tłem, mają trwały wpływ na życie rodziny.

• 2018
  • 2020