Blask wolności

Kathleen Grissom Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Dom służących (tom 2) literatura piękna
Glory over Everything
Data 1. wydania:
2016-04-05
Papierowy Księżyc
Glory over Everything
Dom służących (tom 2)
literatura piękna
Agnieszka Podolska

Drugi tom i dobra kontynuacja "Domu służących" autorstwa Kathleen Grissom.
Myślę, że nie zauważamy na co dzień i nie doceniamy tego, czym jest wolność.
Jest nam ona dana i wydaje się oczywistością jak powietrze, które nas otacza. Tymczasem nie dla wszystkich takie rarytasy.
W drugiej części poznajemy dalsze losy Jamiego Pyke'a.
Zaplątany w swoje zobowiązania z przeszłości i...

Czytając nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że autorka zwiedzała miejsca, w których dzieje się akcja, a które pewnie są teraz skansenem amerykańskiej historii i z zeszytem w ręce notowała, co przewodnik opowiadał. Sama historia ckliwa i łzawa, ale czyta się szybko.

Pierwszy tom był słaby, ale kierując się dobrą oceną drugiego tomu postanowiłam dać autorce drugą szansę. Niepotrzebnie, ten tom jest jeszcze bardziej pokręcony niż pierwszy, nie ma żadnej logiki w rozwiązaniach, które zastosowała autorka, coś co miało być nagłymi zwrotami akcji okazało się zupełnie absurdalne i niezrozumiałe. Raczej z dala od tzw. amerykańskich bestsellerów.

Na fali aktualnych wydarzeń, zamieszek na tle rasowym, które mają miejsce nie tylko w Stanach Zjednoczonych, sięgam po książki traktujące o czasach niewolnictwa w USA. Przeczytałam dwie książki autorstwa Kathleen Grissom, a przede mną zupełnie inna ta najważniejsza książka o tej tematyce, "Przeminęło z wiatrem", tak ostatnio zewsząd krytykowana za przesłodzony i uładzony...

Przyjemna lektura na trzy wieczory. Autorka zawarła kilka bardzo życiowych obserwacji. Miło się czytało.

Bardzo dobra powieść, kontynuacja, ale z powodzeniem można przeczytać osobno. Wciąga, czyta się szybko z dużym zainteresowaniem. Faktycznie mały minus za sporo literówek, w pierwszej części tego nie było

Książkę dostałam w prezencie. to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Co prawda wolę historie rozgrywające się w czasach współczesnych, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, książkę dobrze się czyta. Romantyczna, trochę smutna, ale ma dobre, optymistczne zakończenie, dające nadzieję, tak ja lubię.

Jedną gwiazdkę odejmuję za niezliczone, rażące błędy korektorskie, Nie spotkałam się jeszcze z taką ilością błędów w książce, jakiś amator to chyba tłumaczył i zepsuł czytelnikom komfort podróży z bohaterami powieści.

Wzruszająca choć zdecydowanie DOM SŁUŻĄCYCH bardziej mnie poruszył :)

Kolejna odsłona historii o niewolnictwie...o poszukiwaniu własnej tożsamości...o wolności...równości i poświęceniu. Szczególnie porusza historia Sukey...
Nie sposób oderwać się od tej książki...dorównuje części pierwszej...chwilami ją przewyższa. Brawo pani Kathleen Grissom!

Dyskusje

• 2018