Błękit szafiru

Okładka książki Błękit szafiru
Kerstin Gier Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Trylogia Czasu (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Trylogia Czasu (tom 2)
Saphirblau. Liebe geht durch alle Zeiten
Egmont Polska
2011-10-12
2011-10-12
Agata Janiszewska
literatura niemiecka Trylogia Czasu

Najlepszą postacią jest chyba gargulec. Daje mi troszkę taki vibe jak King z The Owl House (a jego uwielbiam ♥).

Podróże w czasie w tej książce to coś w stylu, że przenosząc się do przeszłości nie zmienisz przyszłości, bo to, że się tam przeniosłeś i coś zrobiłeś i tak już się wydarzyło. Jest to proste rozwiązanie, ale pasuje do takiej lekkiej historii.

Troszkę mnie wymęczyła ta książka i chyba nie mam ochoty kontynuować. Jestem pewna, że większość zwrotów akcji już dawno przewidziałam. Nie mówię kategorycznie NIE, ale raczej nie będę kończyć tej trylogii.

Ogólnie trochę nielogiczne zachowanie bohaterów tutaj mamy. Powiem szczerze, że irytowała mnie romantyczna relacja w tej książce. Główna bohaterka leci typowo na sam wygląd, a obiekt jej uczuć zachowuje się wobec niej okropnie przez większość czasu. To trochę tak jakby z nią pogrywał, bo akurat ona się napatoczyła przy tych podróżach. To całe ich bycie zakochanym po tygodniu znajomości jest bez sensu.

W sumie główna bohaterka nie ma pojęcia co się dzieje i dziwni mnie, że tak mało próbuje się dowiedzieć.

Trylogia Silver bardziej mi się podobała. Też miała swoje wady, ale jednak bohaterowie i relacje były lepsze. Autorka pewnie już się wyrobiła po pisaniu tej serii.

Troszkę mnie...

9/10 - nie sądziłam, że wrócę do młodzieżowych książek, tym bardziej fantastyki - a jeszcze bardziej nie sądziłabym jak bardzo mi się spodoba.
Druga część historii Gwedolyn i Gideona, ktorzy zostają skazani na siebie i mają do wykonania zadanie.
Książka idealna, żeby się wyłączyć i zresetować.

Książka idealna, żeby się wyłączyć i zresetować.

Super kontynuacja, uwielbiam całą trylogię. Genialnie wciąga <:

Super kontynuacja, uwielbiam całą trylogię. Genialnie wciąga <:

Kocham! Przepłynęłam przez tą książkę. Bardzo przyjemnie się to czyta. Cieszę się, że zdecydowałam się na reread!

omysł podróży w czasie chyba co raz bardziej zaczyna mi się podobać. Ale nie każdy ma takie talenty jak Gwendollyn i Gideon także do rzeczy.

Błękit szafiru to drugi to Trylogii Czasu Kerstin Gier. Okazuje się, że tajemnice z pierwszego tomu wcale nie zostają rozwiązane a wręcz przeciwnie. Pojawia się ich co raz więcej.

Również główna bohaterka zaczyna działaać trochę na własną rękę, ale kto by się jej dziwił. Do tego wszystkiego spotyka swojego dziadka, sprawy z Gideonem robią się co raz bardziej skomplikowane, Charlotta z lożą ciągle siedzą jej na głowie. I jeszcze nowy, uroczy przyjaciel Xemerius

No i oczywiście nie można zapomnieć o hrabim, który zachowuje się podejrzanie miło, co (razem z pączem) prowadzi do zaśpiewania Memory z Kotów na soiree u Bromptonów w XIX wieku!

Również główna bohaterka zaczyna...

Gwen z Gideonem odbywają różne podróże w czasie, ona się w nim podkochuje, a on ją traktuje jak głupiutką choć czasem można różnie odebrać ich zachowania. Gwen zaczyna lubić te podróże, dzięki nim może poznać swojego Dziadka którego już nie ma :) Może ubierać piękne stroje , towarzyszy jej również duch Gargulca który wprowadza niezłą dawkę humoru i jej przyjaciółka Leslie, która mogłaby być detektywem a Gideon hmm on chyba ma coś do Charlotty, a może to tylko taka gra..

"Błękit szafiru" Kerstin Gier to drugi tom "Trylogii czasu" 🕑. Gwendolyn nie ma wyboru i po uszy utknęła w bagienku zwanym organizacją Strażników. Ci nie ufają jej ⛔, ale nie przeszkadza im to w zlecaniu dziewczynie bezpiecznych (tylko z pozoru) misji. Wśród tego wszystkiego jest jeszcze Gideon 🙋‍♂️, drugi podróżnik w czasie, który bacznie nadzoruje poczynania naszej bohaterki 👁️.

W tej części "Trylogii czasu" zaczyna się robić ciekawie 😋. Choć niewiele się w niej jeszcze wyjaśnia (dlaczego? po co? komu zaufać?), to jest ona znacznie ciekawsza od pierwszego tomu "Czerwień rubinu". Dzieje się tutaj coś fajnego z postacią Gideona 💕, która w końcu nabiera sensu i nieco wiarygodności. Zakończenie książki ma fajny plot twist i obiecuje czytelnikowi, że w ostatnim tomie będzie się działo 🤯😁. (Mam taką nadzieję 😍.)

Z uwag: żarty wciąż są najsłabszą częścią tej historii, czasem są tak infantylne, że aż chce się zgrzytać zębami 😬😂. Dobrze, ze nie jest ich dużo 😜. Wiem, że bohaterowie są nastolatkami, ale ja nastolatką nie byłam znowu aż tak dawno, dawno temu 🧓, by nie wiedzieć, jak rozmowy w tym wieku wyglądają. Mogłoby być ciut dojrzalej 😏

Powiem Wam, że jestem już w ⅓ ostatniego tomu i ciekawi mnie dokąd to wszystko zmierza. Także za jakiś czas powinnam wstawić post podsumowujący tą serię 😉

Ta część była zdecydowanie lepsza od pierwszej. Strasznie mnie wciągnęła, podobały mi się wszystkie podróże w czasie. Straszne denerwował mnie Gideon - tak czułam, że te jego „uczucia" do Gwen były nieprawdziwe. Zobaczymy co okaże się w trzecim tomie, bo pod koniec twierdzi jednak, że rzeczywiście kocha główną bohaterkę. Książka świetnie napisana, szybko się ją czyta. Niektóre sytuacje doprowadzały mnie nawet do śmiechu. Nie spodziewałam się, że tak spodoba mi się ta seria. Polecam!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Co do Tomu 2 tej Trylogii miałam większe oczekiwania, romansu w niej nie brakuje, ale fabuła jest naciągana i strasznie się przedłuża. Obejrzałam film w wersji po niemiecku i był moim zdaniem lepszy.