Błękit szafiru

Kerstin Gier Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Trylogia Czasu (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Saphirblau. Liebe geht durch alle Zeiten
Trylogia Czasu (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agata Janiszewska
literatura niemiecka Trylogia Czasu

Po raz pierwszy nie irytuje mnie główna bohaterka, a jej matka. Naprawdę staram się zrozumieć jej motywy, postawić na jej miejscu, ale mam wrażenie, że Gwen ma po prostu głupią matkę. Całe szczęście nie pojawia się zbyt często.
Natomiast inna postać, która jest ogromnym plusem tej powieści jest Xemrrius. Absolutnie kocham każdą jego wypowiedź, zawsze mnie rozśmiesza.
Druga...

Rzadko wkręcam się w jakąś książkę na tyle, aby po jej przeczytaniu zainteresować się całą trylogią

Ocenka taka sama jak w poprzedniej części. Tak więc jeśli porzednia ci się podobała to zapewne z tą będzie tak samo.

Super książka.

Polecam.szybko się czyta.

"Broń, z którą człowiek nie umie się obchodzić, zostaje z reguły użyta przeciw niemu."

Byłam bardzo ciekawa kontynuacji, bo jak wspominałam – filmy już widziałam, no i to faktycznie był przypadek. Szczerze się wciągnęłam w historię Gwendolyn i Gideona, że chyba nawet od razu wezmę się za tom trzeci.

Gwenny dosyć dobrze poznaliśmy w poprzednim tomie, ale...

Na półkach: , , , , ,

Kerstin Gier nie raz i nie dwa przekonała mnie, że fantastyka nie gryzie i potrafi być bardzo przyjemna. Po zjawiskowej Trylogii Snów przyszedł w końcu czas na kontynuacje równie fenomenalnej Trylogii  Czasu. Po sensacyjnym zakończeniu pierwszego tomu serii na Gwendolyn Shepherd czeka kolejna dawka mocnych  wrażeń. Nigdy nie można przewidzieć tego, co czeka na nas w trakcie...

Wyrywamy sobie tę książkę z córką,
bo tak bardzo chcemy wiedzieć, co dalej ;-)

"Błękit szafiru" - drugi tom serii "Trylogii czasu" Kertsin Gier.

Główna bohaterka i narratorka 16-letnia Gwendolyn jest dwunastą-ostatnią podróżniczką w czasie
i podobno istotną częścią tajemniczego przedsięwzięcia, o którym wciąż niewiele wie.
Prawie wszyscy wtajemniczeni nie mają do niej...

Według mnie gargulec jest jedną z fajniejszych postaci i dodaje tej książce dużo humoru

Jestem w szoku jak bardzo ją przeżywałam, przeczytałam całość od razu i natychmiast zamawiałam kolejną część.

Dyskusje

12 406