Tajemnica Diabelskiego Kręgu

Anna Kańtoch Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Tajemnica diabelskiego kręgu (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Uroboros
literatura polska anioły PRL wydawnictwo Uroboros
Tajemnica diabelskiego kręgu (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura polska anioły PRL wydawnictwo Uroboros

Twórczość pani Anny Kańtoch znam i cenię. Kiedy więc na bibliotecznej półce zobaczyłam mroczną okładkę „Tajemnicy Diabelskiego Kręgu” wiedziałam, że muszę ją przeczytać. I przyznam, że moja intuicja zadziałała perfekcyjnie. Książka stanowi pierwszą część trylogii, a ja nie mogę się już doczekać chwili, gdy wypożyczę kolejne tomy.
Trzynastoletnia Janina (która woli, by...

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że żadna książka dawno mnie tak nie wciągnęła.
Przyznam się bez bicia; był taki moment, kiedy zabierałam się do tej pozycji jak pies do jeża. Uparłam się jednak, że chcę ją przeczytać, bo już od dłuższego czasu figurowała na mojej liście książek "Do przeczytania".
Akcja powieści rozgrywa się w małej miejscowości Markoty. Znajduje się tam...

Książka opowiada o losach trzynastoletniej dziewczynki o imieniu Janina, a właściwie to Nina, ponieważ nikt do niej nie mówi całym imieniem. Anioły, które spadły z nieba wybrały ją, aby udała się do klasztoru w Markotach, gdzie dowie się, iż może być Wybrańcem.
Powieść bardzo przypadła mi do gustu. Jest tajemnicza i mroczna. Kiedy się ją czyta czuje się panujące napięcie...

Było to pierwsze moje spotkanie z tą autorką i jeśli będę miała możliwość to sięgnę po dalsze tomy tej historii.
Akcja toczy się w powojennej Polsce, gdzie na ziemię spadły anioły. Główną bohaterką jest nastoletnia Nina, która zostaje wybrana przez jednego z aniołów do spędzenia wakacji w opuszczonym klasztorze w Markotach. Jednak jaki jest cel tych wakacji?
Świat...

"Tajemnica diabelskiego kręgu"
to seria książek Anny Kańtoch.
Obecnie seria liczy 3 tomy,
które trzeba czytać w takiej kolejności:
1. "Tajemnica diabelskiego kręgu",
2. "Tajemnica nawiedzonego lasu",
3. "Tajemnica godziny trzynastej".

Te powieści łączą fantastykę, magię, grozę,
przygody, niebezpieczeństwa i dedukcję,
a przeznaczone są dla młodzieży.

Główną bohaterką...

Ciekawa książka, szybko się czyta, wciąga a szczegóły są zaskakujące dlatego podczas czytania trudno przewidzieć zakończenie

Wolno się rozkręca, żeby potem wciągnąć czytelnika, a na koniec dać mu takie sobie zakończenie. Słaba 6.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Kańtoch i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczona. Ciekawa, nieprzeciętna fabuła, główna bohaterka dająca się lubić i mroczne tajemnice z aniołami w tle. Jestem na tak :)

Nieco dziwaczne spojrzenie na anioły... Niby dla dzieci, ale... Swoim bym nie dała do przeczytania.

"Tajemnica diabelskiego kręgu" była jedną z pierwszych młodzieżówek z elementami grozy, jaką przeczytałam. Klimat od razu mnie wciągnął, sprawiając, że czytanie po nocach nie było zbyt komfortowe. Aż strach pomyśleć, jak musiała czuć się Nina i inni bohaterowie!

Anna Kańtoch umiejętnie posługuje się słowami - przez jej powieści czytelnik po prostu płynie. Powoli odkrywane...

Dyskusje

1 591