Tajemnica Diabelskiego Kręgu

Anna Kańtoch Cykl: Tajemnica diabelskiego kręgu (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 544 str.
Uroboros
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura polska anioły PRL wydawnictwo Uroboros

Uroboros
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura polska anioły PRL wydawnictwo Uroboros

Kup książkę

Książka raczej dla młodszych osób. Styl jest dobry, momentami chaotyczny i szybki tak jak umysł 13stolatki, momentami dojrzały, może dlatego przyjemnie się czytało.
Historia nawet ciekawa, choć to nie do końca mój typ (pierzaści i zło wolę w wersji urban fantasy dla dorosłych niż jak tu w thrillerze dla młodzieży). Trzyma momentami w napięciu, ma nawet kilka cech powieści...

Na półkach: , , , , ,

Rewelacyjna książka dla dzieci i młodzieży choć osoby dorosłe również nie powinny się przy niej nudzić. Momentami klimat jest bardzo mroczny. Napięcie towarzyszy nam do samego końca. Mimo że każdy rozdział zaczyna się krótkim opisem tego co w nim znajdziemy (np. "Nina dowiaduje się do czego może służyć sól") to trudno się domyślić co dokładnie się wydarzy.
Autorka zyskała...

Fajna, młodzieżowa fantastyka. Wszystko dzieje się niedługo po wojnie. Do Polski przylatują anioły, ścigane przez UB. W tajemnicy w opuszczonym klasztorze gromadzą grupę niezwykłych dzieci. Po co? Czy anioły naprawdę są tymi za których się podają?
Fajnie się czyta, mimo dość dużej objętości. Ciekawi bohaterowie i wartka akcja. W sam raz na zimne, wietrzne wieczory.

Ostatecznie cała koncepcja historii jakoś tak wolno skojarzyła mi się z "Innymi pieśniami" Dukaja w wydaniu młodzieżowym ;D
Czytało mi się bardzo przyjemnie, historia jest ciekawa, a bohaterowie sympatyczni. Rozwiązanie głównej tajemnicy wydało mi się cokolwiek przekombinowane, niemniej nie umniejszyło urokowi wielkiego finalnego starcia.
Naprawdę fajna, wciągająca,...

Do książki zabierałam się trzy razy dopiero za trzecim podejściem ją skończyłam i szczerze nie mam pojęcia czemu młodsza ja miała taki zn nią problem! Książka naprawdę wciąga i nie raz zaskakuje. Wiele razy gdy padało jakieś rozwiązanie, dopiero po tym gdy Nina je wyjaśniła to w mojej głowie pojawiała się myśl "No tak, przecież to było takie oczywiste!"
I sama Nina, jest...

Nieco oklepany temat w bardzo oryginalnym ujęciu!
Bardzo dobra fantastyczna powieść grozy. Teoretycznie dla młodzieży, ale starszy czytelnik też będzie usatysfakcjonowany.
Autorka utrzymuje stały poziom napięcia, czujemy ciągły niepokój i lęk przed nieznanym, nienazwanym złem. Ale nic nie jest czarno-białe, każdy ma wiele tajemnic, wiele twarzy, nic nie jest dobre czy złe....

Na półkach: , , , , ,

Nie jeden kryminał nie doprowadził mnie do takiego lęku, jak ta książka. Rozpoczyna się niewinnie i jest całkiem spokojnie, lecz z rozdziału na rozdział napięcie się zwiększa.

Autorka rewelacyjnie poprowadziła fabułę, więc nie mogłam się od niej oderwać. Gdyby nie to, że nie miałam dużo czasu na czytanie to przeczytałabym ją w dwa dni. Dawno żadna historia tak mnie nie...

Po serie sięgnęłam ze względu na okładkę.Pierewsza część wciagneła na maxa,najmniej atrakcyjna była trzecia....tak jakby na siłe pisana

Akcja wartka, ale dla mnie za dużo wszystkiego. I komuniści, i anioły, i obcy, i tajemnica, i groza... Niby dla młodzieży, ale dla dorosłych. Jednak poczytać można. Ładnie wykreowane miejsce akcji, a i nastrój całkiem, całkiem.

Dyskusje

1 493