Ale pycha! Pełno smaków dla dzieciaków.

Okładka książki Ale pycha! Pełno smaków dla dzieciaków. Katarzyna Biegańska
Okładka książki Ale pycha! Pełno smaków dla dzieciaków.
Katarzyna Biegańska Wydawnictwo: MAC Edukacja kulinaria, przepisy kulinarne
30 str. 30 min.
kulinaria, przepisy kulinarne
MAC Edukacja
2017-06-14
2017-06-14
30 min.
dla dzieci 36 przepisów na sałatki zupy naleśniki przekąski i inne dania

Okładka książki W Robaczkowie. Wielki pożar łąki Katarzyna Biegańska, Monika Suska
W Robaczkowie.... Katarzyna Biegańska...
Okładka książki W Robaczkowie Katarzyna Biegańska, Monika Suska
W Robaczkowie Katarzyna Biegańska...

Wypożyczając tę książkę liczyłam, że znajdę w niej ciekawe przepisy na dania dla mojej niespełna dwuletniej córki. W końcu tytuł wskazuje, że potrawy będą dla dzieciaków. Nawet nie chcę mówić, jak wielkie było moje rozczarowanie, gdy w środku znalazłam przepis na naleśniki albo szaszłyki drobiowe. Być może za dużo oczekiwałam, ale wydaje mi się, że tak podstawowe przepisy zna każdy. Miałam nadzieję, że ta publikacja będzie jakimś powiewem świeżości w kwestiach kulinarnych. Tymczasem znalazłam receptury na dania powszechnie znane. Biorąc pod uwagę treść książki wydaje mi się, że może to być elementarz gotowania dla dorosłych, gdyż zaprezentowane tu dania mogą być spożywane zarówno przez małych, jak i dużych. Moja Karolcia raczej nie znalazłaby tu zbyt wiele dla siebie. Być może przedszkolaki albo dzieci wczesnoszkolne zjadłyby więcej wymienionych potraw.

Dużym minusem przynajmniej dla mnie jest także grafika książki. Przywykłam, że książki kucharskie opatrzone są zdjęciami gotowych potraw a tu mamy do czynienia z grafikami, które nie są ani ładne, ani czytelne. To czyni książkę nieco nieużyteczną, gdyż nie mogę nawet pokazać dzieciom jak wyglądają różne potrawy

Dodaj cytat z książki Ale pycha! Pełno smaków dla dzieciaków.