W Robaczkowie. Wielki pożar łąki

Okładka książki W Robaczkowie. Wielki pożar łąki Katarzyna Biegańska, Monika Suska
Okładka książki W Robaczkowie. Wielki pożar łąki
Katarzyna BiegańskaMonika Suska Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: W Robaczkowie (tom 2) Seria: w robaczkowie literatura dziecięca
literatura dziecięca
W Robaczkowie (tom 2)
w robaczkowie
Dwukropek
2020-10-21
2020-10-21
robaczki poażar owady

Okładka książki W Robaczkowie Katarzyna Biegańska, Monika Suska
W Robaczkowie Katarzyna Biegańska...

Bardzo mądra i ważna książka uwrażliwiająca dzieci na pomoc uchodźcom w sposób całkowicie zrozumiały i akceptowalny dla przedszkolaka.

Książka jest przede wszystkim przepięknie wydana, w dużym, przejrzystym formacie. Pierwsze wrażenie jest naprawdę bardzo pozytywne, widać że ilustrator włożył wiele pracy w przygotowanie oprawy graficznej, która będzie idealna dla dzieci - przyciąga uwagę.

Druga kwestia to sama opowieść. Bardzo pouczające i mądre przesłanie jakie wynika z puenty książki, daje wiele możliwości do rozmowy z dziećmi na temat odrzucenia, lęku przed nieznanym, czy też samej akceptacji czyjejś odmienności.
Polecam gorąco opinię czteroletniej czytelniczki na temat tej właśnie pozycji :)

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Mieszkańcy Robaczkowa żyją sobie spokojnie - pracują, zajmują się swoimi latoroślami, spędzają czas w gronie własnych rodzin. Aż do pewnej nocy, kiedy wielka czerwona łuna rozgorzała na horyzoncie. Przerażeni mieszkańcy Robaczkowa ruszają na pomoc swoim sąsiadom, którym ogień trawi domy. Lecz mimo bardzo szybkiej reakcji, niestety, nie udaje się uratować domów. Sąsiedzi z Dzwonkowej Kępy zostali bez dachów nad głowami. Czy znajdą zastępcze siedziby? A czy rodzina pająków, tak różna od innych owadów, znajdzie dla siebie miejsce w gościnnym Robaczkowie?

"W Robaczkowie. Wielki pożar łąki" Katarzyny Biegańskiej to fantastyczna przygoda z rewelacyjnymi bohaterami. Poznajemy rodzinę Pani Biedronki, rodzinę Żuków czy Aptekarza Trzmiela. Obserwujemy owadzie dzieci, które przebywają w przedszkolu pani Jętki. Zagłębiamy się w ciekawy i niezwykle barwny świat owadów, które, podobnie, jak ludzie, również mają swoje uprzedzenia. W ich przypadku dotyczą one rodziny pająków, której nikt nie chce przyjąć pod swój dach. Jednak mimo to, owady także mają dobre serce - bardzo szybko pędzą na pomoc sąsiadom. Są niezwykle solidarni, czego dowodzi fakt, że wszystkie dorosłe owady ruszyły na pomoc Dzwonkowej Kępie, a pani Jętka, pomimo późnej godziny, zajęła się owadzimi dziećmi.

Jednak sama fabuła to nie wszystko. Ogromny format książki oraz piękne, bardzo kolorowe i niezwykle ciepłe ilustracje sprawiają, że wciąż i wciąż chce się przewracać strony opowieści. Polecamy z całego serca!

• Biblioteka
  • Dla dzieci