Pachinko

2017-09-27
Data 1. wydania:
2017-02-07
Urszula Gardner
dziecko emigracja macierzyństwo małżeństwo obca kultura relacje rodzinne tęsknota Korea Japonia
Inne

więcej Więcej

Poruszająca powieść, która porzez pryzmat losów trzech pokoleń koreańskiej rodziny, pozwoliła mi zrozumieć złożone i trudne stosunki pomiędzy Koreą a Japonią. Niezwykle barwna i ciekawa historia od której trudno się oderwać.

Tę powieść czytałam przez dwa miesiące, bo nie chciałam żegnać się bohaterami, nie chciałam ich opuszczać, nie chciałam zostawiać ich samych. To przejmująca saga koreańskiej rodziny, ukazująca zmagania kolejnych pokoleń, uwikłanych w zawieruchę historii. Napisana jest z niezwykłą czułością, dbałością o historyczne detale, ale najważniejsze są emocje, które wywołuje....

Książka niezwykle ciekawa. Starcie się dwóch światów - Korea i Japonia. Różne kultury i dyskryminacja. Opowieść o losach rodziny, która wyemigrowała do Japonii i jak kolejne pokolenia radzą sobie z problemami związanymi z traktowaniem obcokrajowców i z codziennym funkcjonowaniem w wrogo nastawionym kraju.

Jednotomowa saga rodzinna z fascynującym tłem historycznym.
Przede wszystkim doceniam tą książkę za to jak wiele się dzięki niej dowiedziałam. "Pachinko" wspaniale przedstawia burzliwą historię Korei i Japonii z perspektywy zwykłego człowieka.
Początek tej książki jest naprawdę fantastyczny, ma klimat, ciekawe postacie i wciągającą fabułę. Niestety miałam wrażenie, że...

Bardzo mnie wciagnela. Lubie takie zyciowe opowiesci. Pewnie bedzie z tego serial, tak ciekawa jest fabula. Nie möge sie doczekac, kiedy porownam moje wyobrazenia z mysla ekipy filmowej. Ksiazke polecam kazdemu, kto lubi sledzic los czlowieka. Swietne tlumaczenie na j. Polski.

Historia koreańskich imigrantów w Japonii. Inne spojrzenie na Japonię, kawałek historii Korei oraz relacji z Japonią. Piękna opowieść o rodzinie

Jestem bardzo zadowolona, że przeczytałam tę książkę. Dowiedziałam się czegoś nowego o odległej części świata. Sporo jest tutaj o byciu migrantem, ale istotna jest też kwestia kiedy migrant czy jego potomkowie "wsiąkają" na dobre w swoje otoczenie, kiedy przestaje mieć znaczenie, że dziadkowie urodzili się w innym kraju. Tutaj nie jest to takie proste. Początkowo, mamy...

Ciekawa i jak zwykle pobudziła mnie do samodzielnych historycznych poszukiwań faktów. Polecam osobom, które lubią od środka poznawać inne kultury i interesują się przyczynami światowych konfliktów etnicznych i politycznych.

Bardzo wciagające. Książka przybliża kulturę koreańską i japońską. Prowokuje do zbadania tej karty historii świata. Niewiele wiedziałam o okupacji japońskiej w Korei. Nie miałam pojęcia jak sytuacja wyglądała w okresie około i powojennym. Powieść opisuje właśnie losy rodziny koreańskiej na tle wydarzeń historycznych. Tym samym mamy okazję zobaczyc jak wygladały losy setek ...

Ciekawa książka, strzał w 10 dla kogoś kto lubi czytać o codziennym życiu szarego człowieka w czasie, gdy dzieją się ważne wydarzenia historyczne. Szybko się czyta. Czasem zamienia się w romansidło, ale nie przeszkadza to aż tak bardzo.

• 2018
  • 2021