rozwiń zwiń

Już wkrótce premiera „Fantastycznych zwierząt: Tajemnic Dumbledore’a”

LubimyCzytać LubimyCzytać
01.03.2022

W tym tygodniu w naszym cyklu Najpierw książka, potem film piszemy m.in. o nadchodzącej premierze filmu pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl, a także o kolejnej ekranizacji „Fantastycznych zwierząt” J.K. Rowling.

Już wkrótce premiera „Fantastycznych zwierząt: Tajemnic Dumbledore’a”

„Historia mojej żony”, Milan Füst

Książka węgierskiego pisarza została przetłumaczona na 17 języków i właśnie doczekała się swojej filmowej wersji. Za przeniesienie powieści na ekran odpowiada reżyserka Ildiko Enyedi, która ma na swoim koncie także takie filmy jak „Mój wiek XX” i „Dusza i ciało”. Jokob Störr, bohater „Historii mojej żony”, postanawia, że ożeni się z pierwszą kobietą, która przekroczy próg pewnej wytwornej paryskiej kawiarni. Okazuje się nią piękna i dystyngowana Lizzie, mężczyzna podchodzi więc do jej stolika i opowiada o swoim planie. Początkowo kobieta jest tą propozycją zakłopotana, jednak zgadza się ją przyjąć. Czy ten układ ma jednak szansę przetrwać?

Filmowa wersja „Historii mojej żony” swoją polską premierę będzie miała 18 marca, w roli Lizzie występuje Francuzka Léa Seydoux, znana m.in. z „Grand Budapest Hotel”, „Życie Adeli” czy „Spectre”.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, J.K. Rowling

„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” to trzeci już film oparty na książce „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” J.K. Rowling. Za jego scenariusz odpowiada sama autorka, która napisała go razem z Stevem Klovesem. Premiera filmu jest zapowiadana na 8 kwietnia 2022 roku w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Japonii oraz na 15 kwietnia w pozostałych krajach. Głównym bohaterem produkcji, jak wskazuje sam jej tytuł, będzie Albus Dumbledore, chcący powstrzymać czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda przed przejęciem kontroli nad czarodziejskim światem. Wie jednak, że nie zrobi tego w pojedynkę, prosi więc magizoologa Newta Skamandra o poprowadzenie nieustraszonego zespołu, w którym znajdą się czarownice, czarodzieje oraz jeden dzielny mugolski piekarz. W trakcie niebezpiecznej misji stare i nowe stworzenia będą się ścierać z rosnącym legionem wyznawców Grindelwalda.

„Pachinko”, Min Jin Lee

Swojej serialowej wersji doczekała się również powieść „Pachinko” Min Jin Lee. Opowiada ona o losach koreańskiej rodziny na przestrzeni pokoleń, poczynając od początków XX wieku. Wtedy to Sunja, dziewczyna z biednej, ale dumnej rodziny zachodzi w nieplanowaną ciążę, co może sprowadzić hańbę na jej bliskich. Odepchnięta przez ojca dziecka kobieta znajduje pocieszenie w ramionach młodego ministra, oferującego jej małżeństwo i nowe życie w innym kraju – Japonii. Wraz z kolejnymi kartami powieści poznajemy i kolejne losy rodziny koreańskich imigrantów w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Serial będzie miał swoją premierę 25 marca na Apple TV+, w rolach głównych występują m.in.: Soji Arai, Jin Ha, Inji Jeong, Minha Kim, Lee Minho, Kaho Minami, Steve Sanghyun Noh, Anna Sawai, Junwoo Han.

„Jak zawsze” i cykl o Teodorze Szackim, Zygmunt Miłoszewski

Jak poinformowało na swoim Facebooku Wydawnictwo W.A.B., powołując się na serwis Filmweb, trwają właśnie prace nad ekranizacjami powieści Zygmunta Miłoszewskiego: „Jak zawsze” oraz „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy” i „Gniew” – trzy ostatnie książki należą do serii o prokuratorze Szackim. Nie wiadomo jeszcze, czy „Jak zawsze” będzie mini serialem czy filmem fabularnym, wiadomo natomiast, że ekranizacja cyklu z Szackim zostanie zrealizowana przez zagranicznych twórców. Najpewniej fabuła serialu rozpocznie się od ostatniej z powieści – „Gniewu”, a potem akcja będzie się rozgrywać w różnych miejscach w Europie.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[as]


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 01.03.2022 15:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post