Malfetto. Drużyna Róży

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Marie Lu Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Malfetto (tom 2) literatura młodzieżowa
The rose society
Inne

Oficjalne recenzje i

Mroczne szepty w głowie

[ 5 ] Link do recenzji

W tej książce prawie nikt nie jest dobry. A ci, którzy są źli, nie są pozbawieni dobrych stron, a ich działania - słuszności. Już ta niejednoznaczność zasługuje na duże uznanie - w powieści bądź co bądź - młodzieżowej. Bohaterką serii jest Adelina, nastolatka obdarzona niezwykłymi mocami. W tym momencie większość ludzi przewróciłaby oczami. Ileż to było takich panienek,...

"Była sobie raz dziewczyna,która miała ojca,ukochanego księcia i grupę przyjaciół.Wszyscy ją zdradzili,a ona ich pozabijała."

Kontynuacja świetnej trylogii Malfetto autorstwa Marie Lu.Tym razem Adelina razem ze swoją siostrą poszukuje innych naznaczonych mrocznym piętnem,chce stworzyć grupę,aby spełnić jeden cel-zemścić się na Inkwizycji.
Ale Adelina nie jest pozytywną...

Odczuwam ogromną satysfakcję, że nareszcie udało mi się dokończyć drugi tom serii Mafletto. Czytałam go z przerwami przez dwa miesiące i to naprawdę świetne uczucie gdy przekręcasz ostatnią stronę i możesz powiedzieć "tak, przeczytałam". Nie jest to spowodowane faktem że powieść była zła, ja chyba po prostu wyrosłam już z takich rzeczy i czuję się zmęczona negatywnymi...

Druga część równie mroczna i wciągająca co pierwsza. Niesamowity świat wykreowany przez panią Marie Lu i genialnie zarysowani bohaterowie.

Historia sama w sobie zasługiwałaby według mnie nawet i na najwyższą ocenę i maksymalną ilość gwiazdek, jednak po raz kolejny odejmuję punkty dla wydawnictwa Zielona Sowa za błędy ortograficzne/językowe w książce.
Niestety nie...

Poza Adeliną świetnie wymyślona postać Magiano. Genialny pomysł rozwoju akcji.

bookilla.blog.pl
Druga część była o wiele bardziej przerażająca niż jej dość niewinna poprzedniczka. Adelina przechodzi ogromną zmianę w postrzeganiu i traktowania świata jak i osób, które znajdują się w jej otoczeniu. Nadal tęskni za Enzo i praktycznie nie zawaha się by go z powrotem zdobyć. Jednak i tu pojawia się Magiano "pogrzebany", który naszej bohaterce staje się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Akcja zagęszcza się coraz bardziej a książka jest wyjątkowo mroczna. Czytelnik razem z bohaterami uczy się coraz więcej na temat malfetto oraz ich mrocznego piętna. Czy okaże się ono darem od bogów czy jednakowoż prawdziwym przekleństwem i ich zgubą?

"Czasami miłość może rozkwitnąć niczym niewielki kwiatek skryty w cieniu wielkiego drzewa, odnaleziony jedynie przez tych, którzy wiedzą, gdzie szukać."

Jaka ja jestem niesamowicie zmęczona tą książką! Ilość negatywnych emocji, destrukcyjnych cech charakteru zatrważająco dużej ilości bohaterów, oraz ogólny mroczny obraz całej powieści jest dla mnie zbyt przytłaczający....

Główna bohaterka jest jeszcze bardziej irytujaca niż w pierwszej części, co jest niezłym osiągnięciem biorąc pod uwagę, że już w pierwszej części miałam jej dosyć. Książka miała jakieś mało potrzebne wątki, ale generalnie akcja była lepsza niż w "Mrocznym Piętnie.

Na półkach: , , , ,

"Malfetto. Drużyna róży" to drugi tom nowej trylogii Marie Lu(autorki bestselerowej serii "Legenda"), czyli jednej z moich ulubionych pisarek nowego pokolenia.

Adelina Amoteur została zdradzona i opuszczona przez wszystkich na których jej zależało. Teraz podróżuje ze swoją siostrą Violettą i planuje zemstę, ratunek dla malfetto i przejęcie władzy w Kenetrze. Chcąc to...

Dyskusje

• Fantastyka