Percy Jackson And The Sea Of Monsters

Okładka książki Percy Jackson And The Sea Of Monsters
Rick Riordan Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 2) Seria: Percy Jackson and the Olympians fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 2)
Percy Jackson and the Olympians
2013-08-21
angielski
mitologia

więcej Więcej

W związku z tym, że pierwszy tom serii o Percym bardzo przypadł mi do gustu postanowiłam kontynuować moją przygodę z tą serią. Czyta się to bardzo szybko i nie ukrywam, że to lekka i fajna lektura.

Trochę kojarzy mi się z serią o Harrym Potterze, Percy również dostał swoją niejasną przepowiednię i ze względu na swoje pochodzenie pakuje się w kolejne kłopoty, Annabeth jest...

Świetna rozrywka skierowana do młodzieży, ale myślę, że każdy może czytać i się bardzo dobrze bawić tak jak ja.
Drugi tom przygód nastoletniego herosa w świecie bogów i istot mitycznych.
Tak jak w pierwszym tomie mamy zaskakujące zaskoczenie i niedosyt który sprawia, że mam pewność, że przeczytam kolejny tom.
Wiele sytuacji i postaci kojarzy mi się bardzo mocno z...

Kolejna część za mną i nie tracę ochoty na więcej :) To chyba najlepsza recenzja tej książka, prawda? :)
Seria się rozkręca i bardzo przyjemnie się ją czyta. Fajnie, że bohaterowie się rozwijają, a fabuła nabiera tempa.
Podoba mi się pomysł i poczucie humoru autora, więc nie mogę się doczekać kolejnej części. Polecam!

Percy Jackson i Morze potworów to druga część cyklu przygód młodego półboga,syna Posejdona,Percy'ego Jacksona.Trzyma w napięciu tak samo jak poprzednia część i jest przeznaczona dla młodszych czytelników.Poznajemy dalsze przygody bohatera i jak zwykle się nie zawodzimy.Mnóstwo humoru,mnóstwo inteligentnych docinek głównych bohaterów,no i oczywiście wspaniali...

Czytanie tej serii to fajna przygoda. Drugi tom jest zdecydowanie lepszy od pierwszego. Młodszy czytelnik z pewnością mógłby oszaleć na punkcie Percy'ego Jacksona. I to natychmiast. Starszemu jednak będzie trochę brakować dynamiki i bardziej szczegółowego rozwoju zdarzeń.

*napisałam jedną recenzję o "Percym Jacksonie" i o "Olimpijskich herosach", ponieważ wszystkie dziesięć książek stanowi dla mnie zbitą całość i nie chciałam tego rozkładać na części pierwsze*

"Percy Jackson i bogowie olimpijscy" oraz "Olimpijscy herosi" to książki mojego dzieciństwa. Jako młoda nastolatka miałam totalnego świra na punkcie tych książek oraz mitologii i we...

Lepsza od jedynki

Na plus rozwój bohaterów, humor oraz ostatnia strona. Na minus znowu Grover, który ciągle wytrącał mnie z równowagi czytelniczej.

Seria trzyma poziom i nadal się rozwija. W drugiej części pojawiają się nowe postacie i nowe wątki, które czynią kolejne części tajemnicą dla czytelnika. Do tego po raz kolejny widzimy umieszczenie takich miejsc mitologicznych jak Morze Potworów.
Książka pełna akcji, ale też humoru. Zwroty akcji i nietypowe wyjaśnienia wielu wątków, a wisienką na torcie jest zakończenie,...

☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️↔️🔟

Kolejny przykład ,że film a książka to zupełnie coś innego 😁 ilość scen pominiętych w ekranizacji porażająca 😳

Odnośnie samej fabuły czytałem z przyjemnością 🙃 cała ta mitologiczna otoczka przeniosła mnie w magiczny świat greckich bogów ,stworzeń w czasach teraźniejszych co było mega ciekawym literackim doznaniem😁 Jak najbardziej lektura na plus 🥳

14 171
    4 024