Reksio. Wielka księga przygód

Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód
Ewa BarskaMarek Głogowski Wydawnictwo: Papilon Cykl: Reksio (tom 2) Seria: Reksio literatura dziecięca
literatura dziecięca
Reksio (tom 2)
Reksio
Papilon
2017-03-29
2010-12-01

Patronaty LC

Okładka książki 12 wyjątkowych Postaci. Polscy autorzy o marzeniach Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Joanna Krzyżanek, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Renata Piątkowska, Eliza Piotrowska, Marcin Przewoźniak, Anna Sójka, Maria Szarf, Elżbieta Zubrzycka
Ocena 7,7
12 wyjątkowych... Anna Czerwińska-Ryd...
Okładka książki Reksio. Najlepsze przygody. Duże litery Anna Sójka, Maria Szarf
Ocena 8,3
Reksio. Najlep... Anna Sójka, Maria S...

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Tappi i niezwykłe miejsce Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Ocena 7,9
Tappi i niezwy... Marta Kurczewska, M...
Okładka książki Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Agnieszka Żelewska
Ocena 7,8
Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Ag...
Okładka książki Królik i Misia. Utrapienie Królika Jim Field, Julian Gough
Ocena 7,6
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 8,3
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Ocena 8,2
Miłość Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Ocena 8,4
Szary domek Natalia Jabłońska,&...

Na półkach: , , , ,

Polecam i to bardzo. Każdy powinien mieć ją w domu. Świetna treść. Każda historyjka zakończona morałem. Ilustracje piękne, a to nie jest książka to jest księga. Reksio jest cudownym psem. To moje dzieciństwo.

Mądre opowieści z morałem, bardzo przyjemne - córcia zadowolona i chce więcej, na pewno poszukamy innych książeczek z serii o małym piesku. Przepięknie wydane w twardej oprawie, urocze ilustracje, prosty, ale ładny język. Polecamy!

Przygody Reksia to prezent nie tylko dla najmłodszych, to prezent także dla rodziców i dziadków! Pokolenia, które cały dzień wyczekiwało dobranocki 🌜 Wielka Księga Przygód to powrót do przeszłości. Opowiadania czyta się doskonale do poduszki, razem z dziećmi przeżywając przygody Reksia. Historie są ciekawe i angażują małych czytelników. Język, styl, ilustracje i poruszane tematy są starannie dobrane i jestem mile zaskoczona, jak wartościowe jest każde z opowiadań. Polecamy serdecznie całą rodziną. Ja miałam ogromną przyjemność i radość czytać dzieciom te opowiadania. Wspaniały prezent dla rodzeństwa! Mamy co wieczór dylemat, jak pogodzić książkowe gusta 5-latka z gustem 7-latki. Ta książka była dla nich idealna!

Po pierwsze - bardzo ładnie wydana książka. Ogromnym plusem jest zebranie wszystkich przygód Reksia w jednej dużej książce.

Po drugie - opowieści są ciekawe, zabawne i mądre, ale mają też benefit w postaci sielskości i nawiązania do dzieciństwa rodziców (bo przecież oglądaliśmy Reksia w wieczorynkach). Dlatego to bardzo przyjemna lektura i dla dziecka, i dorosłego. Polecam też świetnego audiobooka.

Wspaniale wydana ksiażka z przygoadmi Reksia i jego przyjaciół. Bardzo się nam podobała i już nie możemy się doczekać następnej ksiażki z Reksiem w roli głównej.

Książka która bardzo przypadła mojej córce. Książka pokazująca przygody z jego przyjaciółmi. Mnie przypomina ta książka dzieciństwo, oglądając dobranockę z Reksiem uśmiechałam się i byłam szczęśliwa.
Polecam!!!

Polecam!!!

Przygody pieska i jego przyjaciół opisane są topornie, ale mimo to córka uwielbia Reksia - a to się chyba liczy najbardziej!

1972

Poza jedną zdublowaną stroną, wszytsko piękne. Zdecydowanie polecam zakupić młodszym czytelnikom, a także sobie jeśli kochało się tą bajkę w dzieciństwie.

Gdy w nasze ręce wpadła „Reksio. Wielka księga przygód” z Reksiem w roli głównej od razu poczułam się jak dziecko! Powiem więcej – czołówka z tej lubianej przez moje pokolenie kreskówki stanęła mi przed oczami, jakbym widziała ją wczoraj. Wspaniałe są takie wehikuły czasu!

Wspólne przygody Reksia, psa Azora, krowy Krasuli, świnki Balbinki oraz innych zwierząt gospodarskich są cudownie napisane. Wszystkie opowiadania są wartościowe, niosą cenny morał i uczą dzieci wiele dobrego. Mali czytelnicy dowiedzą się z nich, że przyjaźń, wzajemny szacunek, wyobraźnia, ciekawość oraz umiejętność współdziałania sprawią, że świat stanie przed nimi otworem! Warto też podkreślić, że „Reksio. Wielka księga przygód” jest książką pięknie zilustrowaną. Na każdej stronie znajdziemy duży obrazek ze scenką, pozwalającą przenieść się na wiejskie podwórko, by razem z Reksiem i jego przyjaciółmi wspólnie przeżywać przygody. To wszystko sprawia, że jest to książka, którą zdecydowanie warto mieć na swojej półce! My polecamy ją dla dzieci w każdym wieku.

Klasyka!
Idealna do czytania na dobranoc - jedna/dwie historyjki i spać :)

Klasyka!
Idealna do czytania na dobranoc - jedna/dwie historyjki i spać :)

Dodaj cytat z książki Reksio. Wielka księga przygód