Reksio Wielka Księga Przygód

2010-12-01
978-83-245-7258-8
literatura dziecięca bajki

Okładka książki Tappi i urodzinowe ciasto Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Tappi i urodzi... Marta Kurczewska, M...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Królik i Misia. Utrapienie Królika Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...

Do tej zupy cukru dorzucę łyżkę dziegciu. Reksio, pewnie, pozytywny piesek, symbol dzieciństwa, ale pamiętajcie drodzy rodzice - naszego dzieciństwa, naszych dzieci już mniej. I tak odrzucając pryzmat nostalgii okazuje się że wszystkie historie są na jedno kopyto: coś się dzieje, Reksio wpada na napoleoński plan, mówi wszystkim co mają robić, wszyscy robią Reksio dyryguje, sytuacja opanowana. Ale ok to są krótkie historyjki dla najmłodszych, niektóre lepsze, niektóre gorsze. Z kolei nie da się usprawiedliwić ilustracji. Co z tego że wyglądają jak oryginalne kadry z kreskówki kiedy pokazują zupełnie coś innego niż jest napisane w książce. Jeśli w w tekście jest że do autka weszła świnka Balbinka a na rysunku w autku świnki nie ma to niestety dla dziecka jest bardzo nie halo. Jeśli jest napisane że kury niosły parasol na piknik a potem na żadnej z 7 stron opowiadania nie ma parasola - to jest dla dziecka oszustwo. Ilustrator powinien zdawać sobie sprawę że dosłowność w ilustrowaniu książek dla dzieci jest kluczowa. A tak odwalił popelinę nie wiadomo dla kogo.

6 ⭐

Dość przyjemna, do poczytania przed snem dla dziecka. W naszym przypadku odsłuchana. Niestety głos Pana Stuhra trochę mnie draznił, ale dziecko dobrze zasypiało 😂😂

6 ⭐

Cudowna książka dla najmłodszych

Cudowna książka dla najmłodszych

Na półkach: , , , , , ,

Mam szczególny sentyment do książek, które są napisane na podstawie bajek, które sama oglądałam jak byłam dzieckiem.

Ja osobiście spodziewałam się czegoś innego po tej książce, po treści. Choć może nie tyle spodziewałam się czegoś innego, co liczyłam, że wciągnie mnie bardziej. (np. Miś Uszatek bardziej do mnie trafił). Ale to nie oznacza, że książka jest zła. Ja po prostu mam bardziej zaawansowane wymagania względem treści, od mojej czteroletniej córeczki. 😊

Sposób wydania książki jest przepiękny. Szata graficzna. Duży format. Gruba okładka. Prawie trzysta stron. Piękne obrazki. Książka dobrze prezentuje się na półce z innymi bajkami.

Poza tym i tak najlepszą rekomendacją jest fakt, że córka była zachwycona przygodami Reksia. A my na pewno jeszcze nie raz do niej wrócimy. ♥️

Książka przedstawia krótkie historyjki, które zawsze zakończone są morałem. Po przeczytaniu można, a nawet należałoby przedyskutować z dzieckiem co tam się wydarzyło. Na pewno dziecko czegoś się nauczy. A przecież o to właśnie nam chodzi czytając książki....

Cudowna! Reksio to moje dzieciństwo i teraz czytam synkowi. Polecam! Na pewno się nie zawiedziecie. :)

Polecam i to bardzo. Każdy powinien mieć ją w domu. Świetna treść. Każda historyjka zakończona morałem. Ilustracje piękne, a to nie jest książka to jest księga. Reksio jest cudownym psem. To moje dzieciństwo.

Klasyka!
Idealna do czytania na dobranoc - jedna/dwie historyjki i spać :)

Klasyka!
Idealna do czytania na dobranoc - jedna/dwie historyjki i spać :)

Mądre opowieści z morałem, bardzo przyjemne - córcia zadowolona i chce więcej, na pewno poszukamy innych książeczek z serii o małym piesku. Przepięknie wydane w twardej oprawie, urocze ilustracje, prosty, ale ładny język. Polecamy!

Przygody Reksia to prezent nie tylko dla najmłodszych, to prezent także dla rodziców i dziadków! Pokolenia, które cały dzień wyczekiwało dobranocki 🌜 Wielka Księga Przygód to powrót do przeszłości. Opowiadania czyta się doskonale do poduszki, razem z dziećmi przeżywając przygody Reksia. Historie są ciekawe i angażują małych czytelników. Język, styl, ilustracje i poruszane tematy są starannie dobrane i jestem mile zaskoczona, jak wartościowe jest każde z opowiadań. Polecamy serdecznie całą rodziną. Ja miałam ogromną przyjemność i radość czytać dzieciom te opowiadania. Wspaniały prezent dla rodzeństwa! Mamy co wieczór dylemat, jak pogodzić książkowe gusta 5-latka z gustem 7-latki. Ta książka była dla nich idealna!

Po pierwsze - bardzo ładnie wydana książka. Ogromnym plusem jest zebranie wszystkich przygód Reksia w jednej dużej książce.

Po drugie - opowieści są ciekawe, zabawne i mądre, ale mają też benefit w postaci sielskości i nawiązania do dzieciństwa rodziców (bo przecież oglądaliśmy Reksia w wieczorynkach). Dlatego to bardzo przyjemna lektura i dla dziecka, i dorosłego. Polecam też świetnego audiobooka.

• Literatura dziecięca
  • Dla dzieci