Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków

Renata PiątkowskaWojciech Stachyra Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Gang Słodziaków (tom 3) Seria: Gang Słodziaków literatura dziecięca
Zielona Sowa
Gang Słodziaków (tom 3)
literatura dziecięca

2026

Słodziaki czekają na wiosnę i odkrywają, że każdy pretekst jest dobry do zorganizowania imprezy, nawet urodziny lipy. Polecam.

Cudna dobranocka, przy której moja córka dobrze się bawiła. Ulubionym zwierzątkiem jest zajęczyca Zuzia imienniczka mojej pociechy.

Pierwsza książka z serii z którą ja i córka miałyśmy styczność. Bardzo dobrze napisane, urocze i ciepłe opowiadania. Leśna polana Pani Piątkowskiej to miejsce do którego chętnie się wraca, a przygody słodziaków ich postawy i zachowanie są dobrym początkiem rozmowy o ważnych rzeczach. Słodziaki zagościły w naszej domowej biblioteczce na dłużej.

Seria Słodziaków szczególnie przypadła do gustu mojej córce. Wielkorotnie czytana na dobranoc. Z kolei mnie najbardziej podobał się dobór imion postaci m. in. Mucha Henryka.

Ciekawe przygody przytulanek, które spoglądają na nas z różnych kątów w domu :)
Bardzo dużo humoru, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przy odpowiednio czytanych dialogach (mimika twarzy, intonacja, emocje) można zwijać się ze śmiechu.
Historyjki uczą empatii oraz rożnych pozytywnych zachowań w określonych sytuacjach.
Ciekawe czy są takie dzieci w Polsce, które nie...

Kilka fajnych opowieści dla dzieci, jedna nawet z dosyć ciekawym morałem, trochę jak u Ezopa. Ładnie wydana, zabawne ilustracje i znani mojej córce bohaterowie. Dodatkowym plusem jest fakt, że książka niejako sama się kupiła.

Fajowska książka, ale są trzy powody:
1. Akcja trwała od 15.04 do 27.04 😭
2. Trzeba było wydać 69 zł na 3 naklejki z książką. Tak drogo i musiałam zamawiać naklejki z OLX 😭
3. Nie można było jej kupić za pieniążki (9,99 zł) 😭

" Na leśną polanę zawitała wiosna! Las budzi się do życia, szumi i śpiewa. Słodziaki wystawiają do słońca pyszczki, dzioby i ryjki. Uśmiechają się do Was i zapraszają na nowe przygody. Poznacie maleńką, złotą ćmę - oczateczkę, i wielką, pachnącą lipę, która będzie świętowała z Wami swoje urodziny. Przekonacie się, co wspólnego z marzeniami mają spadające z nieba gwiazdy, i...

• 2019
  • Dla dzieci