Z szeroko otwartymi oczami

Okładka książki Z szeroko otwartymi oczami Carol Traver, Brian Welch
Okładka książki Z szeroko otwartymi oczami
Carol TraverBrian Welch Wydawnictwo: AF biografia, autobiografia, pamiętnik
With My Eyes Wide Open
AF
2017-03-30
2017-03-30
Justyn Czekański, Agnieszka Ryczek
brian head welch z szeroko otwartymi oczami korn

"Z szeroko otwartymi oczami" jest drugą książka Heada (gitarzysty Korn i lidera Love and Death),jaką miałem okazję czytać. Biorąc ją do ręki szczerze zastanawiałem się, czy muzyk ma jeszcze o czym pisać, po historii zawartej w "Zbaw mnie ode mnie samego". Okazuje się, że ma. I to bardzo dużo.

Historia zaczyna się w momencie, w którym "Zbaw.." się skończyło. Książka jest nie tylko opowieścią o powrocie do Korn, a przede wszystkim o tym, jak wielkim zaufaniem darzy Head Boga i jak pozwala Jezusowi przejąć stery nad swoim życiem. Brian przestał być uzależniony i zmaga się teraz z nowymi problemami - finansowymi, wychowawczymi oraz z kryzysem swojej kariery.

Jako osoba, aktywnie śledząca jego działalność muzyczną, byłem zdziwiony z iloma tragediami on się zmagał, gdy myślałem, że wiedzie idealne życie nawróconego narkomana.

Polecam książkę tym, którzy myśleli, że jak człowiek wyjdzie z jednego bagna i wypadnie w kolejne to koniec. Brian pokazuje, że najgorsze co można w życiu zrobić, to się załamać. Daje wyraz bardzo ważnemu przekonaniu, że wystarczy zawierzyć Jezusowi, a wszystko się ułoży.

Polecam również moją video recenzje książki - https://youtu.be/pL8jib7bJ_k

Wczoraj zakończyłem lekturę książki Z Szeroko Otwartymi Oczami, Briana Heada Welcha. Przyznam, że była to ciężka przeprawa, gdyż zajęło mi to kilka ładnych miesięcy. Zgłębienie treści w niej zawartych jest jeszcze trudniejsze, bo słowa w niej zawarte cały czas działają we mnie. Ogólnie rzecz biorąc ta książka jest dobrym drogowskazem, jak mimo przeciwności, które spotykały Briana cały czas trzymać się mocno Boga.

Zakupiona 1 kwietnia 2017 roku na spotkaniu z autorem na Steiger Compact w Warszawie.
Przeczytana 2 tygodnie później, cierpliwie czekała na wolny czas, który poświęcę tylko dla niej.

Kolejny raz gitarzysta Korn-a zaskakuje, szokuje, uczy i pokazuje, że życie może być bardzo zawirowane. Ale może też poprowadzić nas na prostą jeśli tylko chcemy.

Przeczytałem jednym tchem i....czuję niedosyt. Trochę tego wszystkiego za mało jak dla mnie. 225 stron to była tylko rozgrzewka, bo chciałem więcej. Jednak i tak dostałem dużo.

Zupełnie inaczej patrzy się na to wszystko, kiedy widzi się to oczami samego autora. Kiedy rozumie się co przeszedł i co miało wpływ na wydarzenia.

Na pewno wrócę do niej nie raz i wszystkim polecam.

Przeczytałem jednym tchem...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Storytel
  • Literatura faktu
  • 2017
  • Praca
  • 52/2023

Dodaj cytat z książki Z szeroko otwartymi oczami