Kup teraz - 8 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.01 zł

Jeszcze nie umarłem. Autobiografia

Phil Collins Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Not Dead Yet: The Memoir
Not Dead Yet: The Memoir
biografia, autobiografia, pamiętnik
Anna Gralak
Autobiografia Collins muzyka pop

Dobra książka, łatwo i szybko się czyta. Fajnie przy okazji czytania poszukać tych występów, które są opisywane. Można się nieźle uśmiać.
Tak w sumie jak już się ją przeczyta przychodzi refleksja, że w sumie szczęśliwym człowiekiem to Phil nie jest mimo sławy i pieniędzy.
Dla fana pozycja ciekawa bo pisana z jego perspektywy. Polecam!

Na półkach: , , , , , ,

Momentami jest to bardzo gorzka historia człowieka, który w imię masowej popularności popełnił przy okazji masę błędów w życiu prywatnym. Phil spłodził kawał świetnej muzyki i te niezapomniena hity zawsze będą z nami, ale warto też dowiedzieć się, jakie koszty pociągnął za sobą jego międzynarodowy sukces. Muszę też przyznać, że - wbrew temu, co dotychczas sądziłem -...

Bardzo dobra autobiografia.

Ta historia zaczęła sto lat temu. Jeżeli nawet nie "sto lat", to na pewno zaczęła się w ubiegłym wieku. Kupiłem odtwarzacz CD. Wśród moich znajomych jeden z pierwszych. Ale nie miałem co do niego włożyć. I powstał dylemat, bo w tamtych, prehistorycznych czasach płyty były drogie. Więc mogłem pozwolić sobie na kupienie jednej. Musiałem wybrać: GENEZIS albo QUENN. I padło na...

Świetna autobiografia. Czyta się z dużą lekkością pomimo wielu angielskich nazw i wspomnień związanych z dużą ilością angielskich nazwisk. Teraz już wiem jak wspaniałą i normalną osobą jest Phil Collins.

Książka o niezwykłym muzyku pracoholiku, który na starość stał się alkoholikiem. Ciekawa i pasjonująca podróż przez historię muzyki. Każdy kto lubi Phila powinien przeczytać!

Zacząłem lekturę w charakterze przystawki do warszawskiego koncertu. Książka zmieniła moje postrzeganie Collinsa, który odkrył w niej fasadę i pokazał swoje życie oraz karierę nieco bardziej od podszewki. Opowiadając swoją historię, Phil ukazuje mimochodem ciemną stronę światowego sukcesu. Pokazuje cenę, jaką płaci człowiek za tak intensywny i nastawiony na pracę styl życia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawe i obiektywne wspomnienia człowieka, który mimo ogromnych sukcesów, całe życie był nieco niepewny siebie i wewnętrznie wycofany. Collins, wspominając każdy, nawet niechlubny epizod ze swojego życia, jest szczery i obiektywny, a pełne dystansu do siebie, humorystyczne pointy tylko uprzyjemniają lekturę. Zerknijcie, bo warto.

Jestem wielką fanką Phila, więc ciężko wypowiedzieć się obiektywnie. Autobiografia ta potwierdza jedynie to, co fani, ale nie tylko fani, wiedzą najlepiej: jak pozytywnym, miłym, bezinteresownym i utalentowanym człowiekiem jest Phil Collins. Wybacza się mu wszystko, chwilową słabość do gorzałki, chwilową słabość to kobiet nie będących żonami, bo wystarczy, że gdzieś w...

Książkę przeczytałem jednym tchem, nawet pomimo trudności z rozczytaniem i przyswojeniem sobie nazw angielskich ulic i dzielnic.

Phil Collins krytycznie i z niezwykłym poczuciem humoru przedstawia nam historię swojego życia. Na samym początku jednakże zaznacza, że to jeszcze nie koniec. Poznajemy pierwsze bandy, w których grał Phil, zagłębiamy się w hierarchię panującą w...

• Biografie
  • E-book