Zbaw mnie ode mnie samego

Okładka książki Zbaw mnie ode mnie samego Brian Welch
Okładka książki Zbaw mnie ode mnie samego
Brian Welch Wydawnictwo: Fundacja Nadzieja dla Przyszłości biografia, autobiografia, pamiętnik
Save me from myself
Fundacja Nadzieja dla Przyszłości
2010-01-01
2010-01-01
978-83-61844-02-0
Daniel Denisiuk
Korn Head biografia muzyka rock nawrócenie narkotyki toksykomania chrześcijaństwo gitarzyści

Okładka książki Z szeroko otwartymi oczami Carol Traver, Brian Welch
Z szeroko otwa... Carol Traver, Brian...

Korn to zdecydowanie mój ulubiony zespół od czasów szkolnych, dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po biografię jednego z jej gitarzystów o pseudonimie "Head". W swojej biografii w szczery sposób opowiada on o swoim uzależnieniu od narkotyków, życiu muzyka, miłości przede wszystkim do córki, a także o nawróceniu oraz relacji z Bogiem, która dała mu siłę do walki o to, aby prztrwać i walczyć z nałogiem. "Zbaw mnie od samego siebie" to historia człowieka, który wciąż błądzi, potyka się, ale mimo wszystko stara się żyć według pewnych zasad moralnych.

prowadzona w formie wywiadu. Według mnie lepsza jak "spowiedź heretyka", mam tu na myśli lepsze prowadzenie dialogu.

Książka gitarzysty Korna. Kiedy w mediach pojawiła się wzmianka o tym, że Head odchodzi z zespołu, wszyscy argumentowali to jego nawróceniem na wiarę chrześcijańską. W książce mamy pokazany cały proces, który zaczął się już od dzieciństwa. Head subiektywnie patrzy na zespół. Nie podobało mu się ciągłe imprezowanie oraz granie "lekkich" utworów.

Książka warta przeczytania dla każdego kuca i fana Korna.

Książka warta przeczytania...

Zachęcam wszystkich, którzy lubią literaturę autobiograficzną aby przeczytali książkę autorstwa Briana Welcha – gitarzysty solowego znanego z wykonywania ekstremalnej muzyki metalowej zespołu KORN, gwiazdy światowego formatu." Head" - bo taki ma pseudonim (artystyczny) - w sposób barwny, niezwykle sugestywny, a przy tym szczery do bólu opisuje siebie od czasów szkolnych, do momentu w którym mówi o sobie: „dopiero zaczynam żyć naprawdę".

Był gwiazdą rocka znaną wszystkim, którzy interesują się muzyką metalową. Jak wielu innych uległ pokusom i blichtrowi świata, w którym żył.

"Sex, drugs& alkohol" to było jego życie. Jemu się jednak udało przeżyć, nie wszedł do panteonu przeklętych z tzw. Klubu 27,do którego należeli muzycy, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu zatracenia mając tylko 27 lat lub mniej: Jimi Hendrix, Jim Morrison, Janis Joplin, Ian Curtis, Kurt Cobain, AmyWinehouse nie przeżyli 27 lat by wymienić część tych najbardziej znanych.

Welch był absolutnym alkoholikiem i narkomanem pogrążonym w depresji wynikającej z licznych uzależnień. Jak pił, jak ćpał, jak zmagał się z wybuchami agresji i jak cudownie poczuł dotyk BOGA, który wysłuchał jego wołania i zabrał od niego wszystkie demony, niosąc mu natychmiastowe wyzwolenie i uzdrowienie znajdziecie na kartach tej książki

Gorąco polecam do przeczytania, tym bardziej, że Brian „Head” napisał ją sam osobiście z potrzeby serca.

Książka świetna, a mam tego typu literatury bardzo pokaźny zestaw, autobiografie i biografie wielu muzyków, na ich tle przez swoją szczerość wypada wyjątkowo a miłość do dziecka i jego walka aby ją chronić – piękna. Polecam nie tylko fanom muzyki metalowej.

Piotr Polanowski

Nie planowałam z nim spotkania, ale kiedy przez zupełny przypadek zobaczyłam jak patrzy na mnie tymi swoimi tajemniczymi oczyma, to postanowiłam, że nie zaszkodzi spędzić nam razem kilka letnich nocy:)

Brian"Head"Welch, bo mowa o nim, jest byłym gitarzystą zespołu Korn, który postanowił z nami wszystkimi podzielić się swoja bogatą w różne doświadczenia historią z życia... od razu powiem, że mnie ona urzekła :D

Jako, że lubię czytać autobiografie (bo kto zna nas lepiej od nas samych?) tak książka Briana nie jest zwykłą autobiografią. On sięga w głąb siebie w taki sposób, że mnie tym kupuje bez dwóch zdań :)
Oczywiście poświęca wiele czasu opisując swoją drogę do sławy i wszystkie jej meandry, ale daje też do zrozumienia, że spełnienie z pozoru pięknych marzeń, nie jest gwarancją na pozbycie się problemów i depresji, a nawet może stać się jeszcze bardziej odczuwalne w skutkach...

Brian nie jest jedyną osobą w szalonym świecie show-biznesu (Jak bardzo szalonym możemy się dowiedzieć chociażby z tej lektury, bo Head nie żałuje pikantnych opisów) która daje się ponieść w świat narkotyków i innych uzależnień, ale niewątpliwie siłą jego jest to, że potrafił się z tego świata wyrwać i odnaleźć nowy sens życia.(Córka była jednym z tych najważniejszych powodów) Cudem jest to, że po takich eksperymentach nie skończył tragicznie, widocznie ma coś jeszcze do zrobienia ...

Powiem Wam, że mam do niego wielki szacun, bo nie bał się poruszyć takich trudnych tematów, o których większość woli milczeć. Wyspowiadał się przed fanami, ze swojego całego burzliwego życia pisząc o swoich najskrytszych myślach i towarzyszących temu emocjach prezentując wielką dawkę odwagi...

Przyznał się też do Boga... i właśnie ta część była wyjątkowo wzruszająca, bo mowa jest o tym co dało temu początek i jak to przy nim trwało... Wierzę, że wszystko co chciał przekazać jest szczere... może jestem naiwna, ale tak to czuje...

Welch zaznaczył, że bardzo chciałby, aby inni mogli uczyć się na jego błędach... że to jego główny cel napisania "Zbaw mnie ode mnie samego"
Poza tym pragnął by poruszyła serca czytelników... i nie wiem jak inni to czują, ale ja się wzruszyłam i nie wstydzę się tego napisać :)

Poza tym łamie te wszystkie najgorsze stereotypy o muzyku, który gra ostrą muzykę i chwała mu za to!

Nie słuchałem nigdy KORNu, ale złapałem za tą książke i myśle "a przeczytam pare stron, zobaczymy coz to jest... ". Żadna książka mnie tak nie wciągneła jak ta, przeczytałem ją jednym tchem, super Polecam każdemu !

Wiem, że to nie tylko autobiografia, ale też historia o człowieku, który poznaje w swoim życiu Boga, ale druga część, w której Head go odnajduje, staje się nudną i pełną od pustych morałów opowiastką godną mistrza Coelho.

Książka dość kontrowersyjna. Opisuje sporą część życia jednego z członków zespołu Korn. Życia, którego przynajmniej ja, w naiwności swojej, aż takim nie spodziewałam się zobaczyć. Zaskakujące fakty, bulwersujące sceny, sytuacja beznadziejna bym powiedziała, a do tego wszystkiego gdzieś tam w pewnym momencie przez to wszystko przebrzmiał Bóg.
Wciąż nie mogę się zdecydować, co najbardziej uderzyło mnie w tym całym bałaganie, ani jakie refleksje na podstawie książki powinnam wysnuć. Może to, że dla Boga wszystko jest możliwe, może to, że słucham muzyki ludzi często całkowicie zdeprawowanych, słaniających się na nogach pod ciężarem problemów, będących właściwie na dnie... A może to, że nie ważne jak próbujemy się spełniać w życiu, jest jedno takie miejsce, które zapełnisz tylko bogiem, albo nie ważne z kim się spotykamy, ta osoba gdzieś tam w środku jest dobra, tylko tyle,że zraniona przez życie bądź zagubiona. Co tak właściwie rozróżnia ludzi? Sława? Pieniądze? Kariera? Wszystkich nas Bóg kocha tak samo.
Autobiografia pisana w sposób bardzo prosty i dosadny, szczerość oraz walka, o siebie, o rodzinę no i na dokładkę Bóg. Tak to wszystko można by streścić. Ileż to człowiek może wyciągnąć z kilku słów prawdy? Przekonajcie się sami. Polecam najbardziej fanom zespołu Korn!

Wciąż nie mogę się zdecydować,...

Prosto i schludnie napisana autobiografia człowieka zagubionego, zmuszająca do głębokich refleksji nad kwestia wiary i zbawienia.

Książkę przeczytałem już 2 raz a zrobię to pewnie znowu za rok by odświeżyć sobie niektóre fakty.
Cóż można powiedzieć o dziele jednego z najbardziej znanych gitarzystów świata? Książka momentami przerażająca. Facet miał takie problemy, że w zasadzie to cud że żyje. Po tym jak odnalazł Boga zaczął się jego nowy rozdział w życiu. Ta część książki po przemianie jest trochę chaotyczna co nie ma wpływu na to co się działo przez ten czas, kiedy w mediach nie było o nim nic słychać. Polecam nie tylko miłośnikom Korna.

• 2015
  • Wiara

Dodaj cytat z książki Zbaw mnie ode mnie samego