Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu

Meszuge Wydawnictwo: WAM biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-7505-824-6
WAM
biografia alkoholizm pamiętnik wspomnienia
WAM
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-7505-824-6
biografia alkoholizm pamiętnik wspomnienia

"Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu"

Raczej nudne. Właściwie niczego ciekawego się nie dowiedziałem (po części może dlatego, że akurat jestem dosyć wszechstronnie zorientowany w temacie).

Przeczytałem 170 stron i resztę sobie darowałem.

Mniej autobiografia, a bardziej opowieść o alkoholiku w AA. Dużo o wspólnocie AA, ale teksty bardziej dla osób z wewnątrz. Pouczająca, jednak druga część - teksty o wspólnocie AA, krokach i programie; kompletnie nie dla mnie.

Opinia na https://nakanapie.pl/recenzje/alkoholik-kto-chce-szuka-sposobow-kto-nie-chce-alkoholik
Książka otrzymana z Klubu Recenzenta w serwisie nakanapie.pl

Bardzo chciałem przeczytać tę książkę, lecz ogromnie się zawiodłem, ponieważ sama książka mija się z opisem w bardzo dużym stopniu. Autor to zwyklaczek, a nie pisarz, więc książka napisana bardzo prostym językiem i dość mocno chaotyczna. Jednak przede wszystkim ów pato-ziomek Meszuge nie opisuje wyjścia z nałogu w tej książce. Nie opisuje tej jakże heroicznej...

Nie przeczytalam odndeski do deski, w sumie raczej przekartkowalam, ale chyba po prostu nie jestem targetem :-)

Czytana w trudnym czasie, a poniekąd przestroga i nadzieja przed lepszym jutrem.

dobrnęłąm siłą woli do połowy.... nie dałam rady

1900

Zaczac pic jest bardzo latwo gorzej to zdac sobie sprawe ze swojego nalogu i znalezc sily by z nim skonczyc. Zawsze uwazalam ze tylko slabi ludzie siegaja po alkohol i nadal uwazam iz ciezej jest przejsc przez zycie i problemy na trzezwo. Dlatego jest coraz wiecej alkoholikow ktorzy wszystko traca. A stracic jest o wielej latwiej niz zyskac.

Bardzo dobra opowieść o rozwoju uzależnienia i wychodzeniu z niego.

Edit
A w sierpniu podobno wyjdzie kontynuacja opowieści o życiu alkoholika z różnymi pikantnymi szczegółami.

Książka solidnie mną wstrząsnęła. Takiej opowieści się nie spodziewałam. Osobista, intymna, zabawna, wciągająca - słowem: śmiech przez łzy.

• Chcę w prezencie
  • Biografie
  • Pamiętnik
  • Przeczytane 2016
  • 2017
  • Prawdziwe historie

Meszuge Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu Zobacz więcej