Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu

Okładka książki Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu Meszuge
Meszuge Wydawnictwo: WAM biografia, autobiografia, pamiętnik
WAM
2011-05-01
2011-05-01
978-83-7505-824-6
biografia alkoholizm pamiętnik wspomnienia

We wstępie mojej opinii i odczuć względem historii czym jest uzależnienie od alkoholu uważam z perspektywy czasu jest dużo poważniejszy problem w obecnym świecie jakim żyjemy pije się więcej ,częściej z każdego możliwego powodu .Autobiografia z której dowiemy się nie tylko o o utracie przez alkohol pracy ,pieniędzy ,zdrowia czy rodziny ale przede wszystkim szacunku i godności do własnej osoby Alkohol dla naszego Bohatera Autobiografii stał się codziennością i odskocznia od rzeczywistości przez jego uzależnienie cierpiała rodzina dzieci(DDA)TZN dorosłe dzieci Alkoholików to także problem staczanie się osoby uzależnionej zebranie spanie w nieludzkich warunkach to tylko jedna z wielu konsekwencji długoletniego picia Polecam bardzo ciekawa opowieść o leczeniu i upadkach .

Uczciwie napisana opowieść (autobiograficzna) o chorobie alkoholowej i pięknie zdrowienia z niej.

"Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu"

Raczej nudne. Właściwie niczego ciekawego się nie dowiedziałem (po części może dlatego, że akurat jestem dosyć wszechstronnie zorientowany w temacie).

Przeczytałem 170 stron i resztę sobie darowałem.

"Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu"

Przeczytałem 170 stron i resztę sobie darowałem.

Mniej autobiografia, a bardziej opowieść o alkoholiku w AA. Dużo o wspólnocie AA, ale teksty bardziej dla osób z wewnątrz. Pouczająca, jednak druga część - teksty o wspólnocie AA, krokach i programie; kompletnie nie dla mnie.

Bardzo chciałem przeczytać tę książkę, lecz ogromnie się zawiodłem, ponieważ sama książka mija się z opisem w bardzo dużym stopniu. Autor to zwyklaczek, a nie pisarz, więc książka napisana bardzo prostym językiem i dość mocno chaotyczna. Jednak przede wszystkim ów pato-ziomek Meszuge nie opisuje wyjścia z nałogu w tej książce. Nie opisuje tej jakże heroicznej drogi. Nie opisuje swojej przeszłości, która jest pełna blizn emocjonalnych czy życiowych zawirowań i katastrof, które spadały na niego i jego rodzinę. On w ogóle tego nie opisał. A cóż ten z dupy kozy wystrzelony pseudo pisarz nam ofiarował na swym ołtarzu pijackim ?
W sumie to niewiele. Ten patusek na początku książki opisuje swoje życie, czyli pisze można by rzec autobiografię, lecz to nie są przygody alkoholika, lecz jakieś mega nudne fakty z jego jeszcze nudniejszego życia. W dalszej części książki Meszuge opisuje przede wszystkim Wspólnota AA i inne nieciekawe i mało ekscytujące rzeczy z życia patusków, którzy uczęszczają na te mityngi i inne takie gówna.
Reasumując 3/4 książki to opisy działania i powstawania Wspólnot AA w Polsce i inne takie mityngi itd.
Ja miałem problem, żeby dobrnąć do końca tej książki.
Takie to jest nudne. Człowiek nic nie nauczy się z tej książki czego by sam nie wiedział.
Nie polecam

Nie przeczytalam odndeski do deski, w sumie raczej przekartkowalam, ale chyba po prostu nie jestem targetem :-)

Czytana w trudnym czasie, a poniekąd przestroga i nadzieja przed lepszym jutrem.

dobrnęłąm siłą woli do połowy.... nie dałam rady

dobrnęłąm siłą woli do połowy.... nie dałam rady

Zaczac pic jest bardzo latwo gorzej to zdac sobie sprawe ze swojego nalogu i znalezc sily by z nim skonczyc. Zawsze uwazalam ze tylko slabi ludzie siegaja po alkohol i nadal uwazam iz ciezej jest przejsc przez zycie i problemy na trzezwo. Dlatego jest coraz wiecej alkoholikow ktorzy wszystko traca. A stracic jest o wielej latwiej niz zyskac.

Bardzo dobra opowieść o rozwoju uzależnienia i wychodzeniu z niego.

Edit
A w sierpniu podobno wyjdzie kontynuacja opowieści o życiu alkoholika z różnymi pikantnymi szczegółami.

Bardzo dobra opowieść o rozwoju uzależnienia i wychodzeniu z niego.

Edit

• Biografie
  • 2014 i wczesniej
  • Posiadam przeczytane
  • Chcę przeczytać: Książki

Meszuge Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu Zobacz więcej