Stracona

Maciejka Mazan
Maciejka Mazan

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Nie była to łatwa lektura. Sądzę, że autorka zastosowała celowo pewne zabiegi, które miały na celu zmylić czy wręcz wyprowadzić w pole czytelnika. Powiem szczerze, że był taki moment, że chciałam rzucić książkę w diabły, bo tak już zaczynała mnie trochę mierzić ta dziwna narracja, nie wiadomo przez kogo i dla kogo prowadzona. Ale wygrała moja cierpliwość, która została nagrodzona, aczkolwiek nie będę zachwycać się tą opowieścią, gdyż nie do końca według mnie spełniła ona swoją rolę. Potencjał był, pomysł też, ale samo wykonanie... No cóż, trochę nazbyt męczące, przynajmniej dla mnie.
Przeczytać można, ale niekoniecznie...

Moze i najlepszy thiller 2016 ale czytałam zdecydowanie lepsze. Do przeczytania ale bez szału.

Mam zwyczaj kupować czasopisma z dołączoną książką i tak było też w tym przypadku. Nie żałuję. Nie dość, że poczytałam sobie za niewielkie pieniądze, to powieść jest warta uwagi. Wciągająca i nieoczywista.

Pozycja ta była dobra, jednak czegoś mi w niej zabrakło. Historia nie była jakoś wyjątkowo zaskakująca. Prawdę mówiąc już w połowie można były się domyślić co wydarzyło się tak na prawdę. Mimo to bardzo przyjemnie mi się czytało tę pozycję. Wydaje mi się, że była to książka z aspiracjami na coś lepszego. Natomiast podobały mi się ukazane w niej relacje rodzinne. Dodatkowo pozycję tą czyta się na prawdę szybko.

"Matka dziewczynek nie potrafi wybaczyć młodszej, że nie krzyczała. Ojciec nie ustaje w poszukiwaniach i zakłada fundację imienia Julie. Policja nie wierzy w porwanie, tym bardziej że nie było śladów włamania.🚪Wszystkich łączy jednak przekonanie, że Julie nie żyje.
Osiem lat później na progu domu Whitakerów staje młoda kobieta, która podaje się za Julie👩 Twierdzi, że przez osiem lat była seksualną niewolnicą meksykańskiego mafiosa..."
Po opisie wydawcy, książka bardzo zachęca do przeczytania. Początkowe strony zapowiadają się ciekawie, czyta się szybko, no ale im głębiej w las...😰 Czytałam dalej i nie wiedziałam o co konkretnie chodzi w tej książce. Główny wątek przeplatany był kilkoma innymi, które wyrwane zostały z kosmosu i ich kompletnie nie rozumiałam. Czytając ją tylko się męczyłam, ale udało mi się ją skończyć👍

Jedyne dobre słowo jakie powiem o tej książce, że naprawdę podoba mi się okładka. Sama historia "uprowadzenie" i jej wyjaśnienie zupełnie do mnie nie przemawiają. Mało tu logiczności, zachowania córki i matki kompletnie mnie nie przekonują. Książka jest chaosem w którym ciężko się odnaleźć. I to czego najbardziej nie lubię, bohaterów nie da się lubić.

Nie wytrwalam do końca bo książka najzwyczajniej w świecie mnie nudzila . I mimo, ze do końca zostało mi ok 80 stron to odlozylam. Moja psychika tego nie udziwgnela 😄

Jak na thriller, to szybko się czyta i w dodatku czytelnik ma mindfuck w głowie. Za dużo tożsamości dla jednej osoby, przez co nie wiadomo o czym się czyta. Praktycznie cały czas byłam zdezorientowana, ciężko było się skupić na lekturze. Niemniej jednak ma potencjał na bycie ciekawą pozycją literaturową.

Trochę przewidywalna i momentami chaotyczna przez zmienną narrację, ale mimo wszystko bardzo dobrze się ją czytało i była to przyjemna lektura.

Zamysł na książkę nawet niezły. Niestety gorzej z wykonaniem. "Stracona" nie wciąga, mogłabym określić ją mianem nudna... Mie dziwi mnie niska nota na LC. Osobiście nie polecam

Dodaj cytat z książki Stracona