rozwiń zwiń

Dziewczyna w walizce

Okładka książki Dziewczyna w walizce Raphael Montes Patronat LC
Okładka książki Dziewczyna w walizce
Raphael Montes Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Nasze chore namiętności

Link do recenzji

2783 257 91

Mam mieszane uczucia.. pierwsza połowa książki tak absurdalna i wkurzająca, że nie mogłam przez nią przebrnąć odkładając po kilkudziesięciu stronach. Później ciężko było wrócić bo jakoś nie było chęci żeby poznać dalsze losy psychicznego głównego bohatera i jego ofiary. Raczej staram się nie zostawiać książki więc stwierdziłam że jakoś ją domęcze... Ciężko było się przełamać, ale teraz nie żałuję bo druga połowa wynagrodziła mi te męki. Główny bohater dalej denerwujący, ale fabuła się rozkręca i pojawiają się ciekawe akcje. Zaczyna się też robić trochę brutalnie. Także jeżeli jesteście na początku i przechodzicie kryzys to spróbujcie przez to przebrnąć:) Daje 6/10 bo szału nie ma, ale warto przeczytać bo jest dosyć oryginalnie, a zakończenie zaskakujące i dające do myślenia.

"Dziewczynę w walizce" Raphaela Montesa czytałam dwukrotnie. Po pierwszym zaznajomieniu się z jej treścią czułam ogromną ekscytację, byłam zafascynowana przedstawioną w niej historią. Po kilku miesiącach - przy okazji pojawienia się na polskim rynku "Sekretnej kolacji" - postanowiłam niejako odświeżyć sobie jej treść, przypomnieć sobie obrazy, które autor namalował słowami w mojej głowie już przy pierwszym kontakcie z omawianą pozycją literacką.

Muszę przyznać, że nie zawiodłam się. Nawet przez chwilę nie żałowałam czasu poświęconego na zgłębianie literackiego świata "Dziewczyny w walizce".

Największe wrażenie zrobił na mnie niezwykle realistyczny i przejmujący portret psychologiczny głównego bohatera, borykającego się z poważnymi problemami psychicznymi. Wprost nie moglam uwierzyć w to, co może dziać się w głowie osoby dotkniętej taką przypadłością.
Książka trzyma w napięciu, otaczając czytelnika aurą tajemniczości, niepewności i nostalgii. Wywołuje silne emocje, skłania do zadumy, zostawia w podświadomości odbiorcy pewien ślad. To książka obok której nie można przejść obojętnie, nie można jej tak po prostu nie dostrzec.

Szokująco nieprawdopodobne. Bohater najpaskudniejszy z możliwych

Szokująco nieprawdopodobne. Bohater najpaskudniejszy z możliwych

Ksiazka ktora należy omijać szerokim łukiem. Jedna z niewielu pozycji których nawet nie skonczylam. Denerwujące powtórzenia, bo Theo pojawialo sie chyba w co drugim zdaniu.. ile można. Pomysl moze i ciekawy , jednak wykonanie.. cóż, pozostawia wiele do życzenia. Nie polecam

W pełni zgadzam się z informacjami na temat książki zamieszczonymi na jej okładce. Wciągająca, mocno niepokojąca i perfidna wręcz fabuła. Przyprawiające o szybsze bicie serca zwroty akcji. I ostatnia linijka, która sprawia, że czytelnik zastanawia się, co właściwie jest prawdą.

Porwała i nie porwała ale nie żałuję, że ją przeczytałam.

Porwała i nie porwała ale nie żałuję, że ją przeczytałam.

Książka jest super, opowiada o pewnym chłopaku, który popadając w obsesję na punkcie jednej dziewczyny decyduje się ją porwać. Autor bardzo fajnie wykreował postać Tea (głównego bohatera) pokazując jego problemy z psychiką.

Nie pamiętam kiedy ostatnio tak podobało mi się zakończenie. Było dla mnie zarówno zaskakujące i przerażające, a w tego typu powieściach właśnie to lubię najbardziej. 💚

Książkę szczerze polecam tym, którzy jeszcze nie mieli okazji jej przeczytać, myślę, że się nie zawiedziecie. 😊

Chyba spodziewałam się czegoś więcej. Książka trochę zakrawa o science-fiction, wiele oczywistych rzeczy zostaje niedopowiedzianych. Z drugiej strony były momenty, że otwierałam oczy ze zdumieniem mówiąc pod nosem "o Boże...".
Zakończenie w trybie bardzo przyspieszonym, co nie pozostawia zbyt przyjemnego odczucia.
Raczej nie polecam, chyba że naprawdę nie macie nic innego do czytania, to to wchodzi bardzo szybko i płynnie :)

Raczej nie polecam, chyba że naprawdę nie macie nic innego...

Świetne studium umysłu psychopaty, a przy tym niezwykle wciągający thriller z mnóstwem zaskakujących zwrotów akcji. Ciężko oderwać się od lektury :)

Co to za koniec... Szkoda, bo z pewnością nie tylko ja byłam tak zirytowana

Co to za koniec... Szkoda, bo z pewnością nie tylko ja byłam tak zirytowana