Jak cię zabić, kochanie?

Okładka książki Jak cię zabić, kochanie?
Alek Rogoziński Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Muszę powiedzieć albo raczej napisać, że dawno się tak dobrze nie bawiłam przy czytaniu książki. To było moje pierwsze zetknięcie się z Autorem i myślę że to może być taka trochę męska wersja mojej ulubionej Joanny Chmielewskiej. I chodzi mi tu chyba najbardziej o humor słowny, czuć podobny rytm i pazur. Pomysł też całkiem niezły mocno oparty o komedię pomyłek i już praktycznie od początku dosyć sprawnie wciąga czytelnika w akcję. Całość toczy się wartko bez przestojów. Jest sporo malowniczych postaci od bandytów przez teoretycznie normalnych ludzi po szalone siostrzyczki zakonne. I tak sobie myślę że również to tempo w którym toczy się akcja jest czymś co zawsze mi się podobało u Chmielewskiej. Nie ma czasu na przestoje a im bliżej końca i wyjaśnienia sprawy tym jak wiadomo wszystko szybciej się toczy. Tak mi się to spodobało że na pewno sięgnę po coś jeszcze tylko obym też tak dobrze trafiła. Polecam jako solidny i dobry przerywnik od wszystkiego tego co normalnie czytacie.

Ubawiłem się po pachy :). Świetna komedia kryminalna. Polecam

Ubawiłem się po pachy :). Świetna komedia kryminalna. Polecam

Nie daję oceny, z tego względu, że nie przeczytałam całości. Nie chciałam się zmuszać. Miałam wrażenie, że czytanie tej książki, to jak ,,rozmowa" z niesamowitym gadułą, i żeby nie dać się zamęczyć przerwałam tę tyradę. O ile ,,Morderstwo na Korfu" dało mi jakąś rozrywkę, to ta komedia, a raczej jej początek, jedynie zirytowała i zniechęciła do kolejnych pozycji z repertuaru autora. Na razie odpuszczę.

Mnóstwo różnych wątków i nieprawdopodobnych zdarzeń. Fabuła mocno zakręcona i, jak dla mnie, mało czytelna.

Lekka, przyjemna, i zabawna. Intryga, kryminał i pomysły przestępców niesamowicie pokręcone. Sama w sobie fabuła to poplątanie z pomieszaniem, przekładane dawką śmiechu. Dobrze się bawiłam czytając.

Ja za każdym razem kończę książki Pana Rogozińskiego z niedosytem, lekkim skołowaniem i niespełnionym pragnieniem czegoś więcej.
Książki są ok, takie plażowe, jednak mam zawsze wrażenie, że brak im głębi, że tak się ślizgam po powierzchni opowieści i tyle.

Lekka, śmieszna i przyjemna.

Lekka, śmieszna i przyjemna.

Lekka, śmieszna i przyjemna. Ale moim zdaniem słabsza niż te które wcześniej czytałam.

Nie moja bajka. Humor słaby, jakby na siłę. Kryminał dla osób co nie lubią się bać.Nie doczytałam do końca, chociaż naprawdę się starałam.

Moje pierwsze spotkanie z Alkiem i bardzo udane. Na prawdę można się pośmiać przy tej książce!