Zmowa milczenia

Katarzyna Pisarzewska Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Gosztów (tom 2) literatura piękna
Znak Literanova
Gosztów (tom 2)
literatura piękna
2014-09-22

Książka dużo lepsza od pierwszej części.Wątek kryminalny bardzo dobrze przedstawiona, nie jest zbyt zagmatwany, nie ma szansy się zgubić.

Przeczytane - zapomniane. Książka bardzo ok ale raczej nie sięgne po kolejne części.

Druga część bardziej mi się spodobała, wątek kryminalny trochę bardziej skomplikowany.Chociaż jak na mój gust wątek obyczajowy nadal zbyt rozbudowany.
Walorem napewno jest swojskość bo akcja toczy się na polskiej prowincji i ukazuje naszą polską codzienność którą łatwo nam zrozumiec.

KULTURALNE INGREDIENCJE BLOG

"Zmowa milczenia" Katarzyny Pisarzewskiej jest interesująco opowiedzianą historią kryminalną. Nietypową, bo najważniejsze są w niej psychologiczne portrety bohaterów i relacje między nimi.

cd. na blogu:

niewymagający myślenia kryminał z typowymi bohaterami. Idealna książka na jeden dzień.

Naprawdę przyzwoity, klimatyczny kryminał osadzony w polskich realiach z prawdziwie kiepską okładką. Polecam powieść tym, którzy poza zagadką szukają w powieść tła psychologicznego, odrobiny dobrej obyczajówki, która wcale nie jest nudna! Autorka ma niezły warsztat, i można odnieść wrażenie, że wzorowała się na najlepszych.

Hmm... nie wiem czy tylko ja mam wrażenie że 361 stron można by było zredukować do 100? Niestety czytanie na raty. Wątek kryminalny bardzo dobry ale zbyt "rozlazły".

Książka ,która w zamyśle miała być kryminałem ,okazała się jak dla mnie zbyt cienka jak na kryminał,choć pomysł był niebanalny. Mamy tu natomiast wątek miłosny i obyczajowy. Główna bohaterka to ona -Maria Gajda świetna policjantka ,trochę outsiderka i on -znakomity policjant ,Ukrainiec ,człowiek po przejściach .Jest jeszcze i sprawca tajemniczego śmiertelnego wypadku, w...

Tworząc konto na lc postanowiłem dla wprawy opiniować wszystkie czytane przeze mnie książki. Przynajmniej te bieżące. Do kryminału Pisarzewskiej zabierałem się ponad miesiąc. Bo skończyłem ją w połowie lipca, ale jakoś nie było ochoty na pisanie. Nie dlatego, żeby to był skończony gniot lub arcydzieło zapierające dech. Nic z tych rzeczy. Powieść jest typowym czytadłem, po...

Żeby w pełni zrozumieć „Zmowę milczenia” warto ja czytać chronologicznie czyli po „Zbiegu okoliczności”. Jako samodzielna lektura jednak też ujdzie i będzie, przynajmniej w części kryminalnej, zrozumiała. Tutaj mamy właśnie przewagę kryminału, część obyczajowa powędrowała na bardzo cieniutki margines i mam wrażenie, że lekko na tym straciła. Jako kryminał jest bardzo...

Dyskusje

• 2014