Do trzech razy Natalie

Okładka książki Do trzech razy Natalie Olga Rudnicka Patronat LC
Okładka książki Do trzech razy Natalie
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Natalii 5 (tom 3) literatura piękna
literatura piękna

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Zgrabna komedia pomyłek

1580 36 104

Świetna! Humor, akcja, niespodzianki. Dialogi fantastyczne. Napisane tak barwnym językiem, że czytając (ja słuchając) widzę wszystko jakbym oglądała film. I dobre jest to, że mimo problemów czuje się, że wszystko dobrze się skończy. Osobiście unikam książek takich zbyt życiowych tzn kończących się niesprawiedliwie lub tragicznie dla głównych i lubianych bohaterów.

Jaka szkoda, że to już ostatnia część przygód Natalii. Wprawdzie uważam ten tom za nieco słabszy, bo najlepiej siostry bawią, gdy są wszystkie razem i w domu, to wciąż jest to miła, relaksująca i wciągająca lektura. Wyrazy uznania dla wytrwałości i cierpliwości dla naszych panów i po cichu liczę, że z Anielką i Przemkiem kiedyś faktycznie się spotkamy.

Chyba mam przesyt tym stylem, 3 część Natali5 moim zdaniem słaba. Dalsze losy sióstr. Tym razem wyjechały do Międzyzdrojów.......

Re we la cja! Czytało się świetnie. Sama intryga z pozoru banalna okazała się naprawdę bardzo interesująca. Te dialogi mnie naprawdę rozśmieszały, ich urok tkwi w absurdalnym humorze ale na poziomie a o to przecież nie tak łatwo. To co mi się też baaaardzo podobało to rozmyślania bohaterów - znowu ten świetny humor. Styl pisania podobny do Cobena ale przyznam szczerze że żadna z książek Harlana nie podpasowala mi jak ta. Zobaczymy jak będzie z innymi pozycjami. Można było się pośmiać, nie było nużących i niepotrzebnych opisów. To moja pierwsza książka Pani Rudnickiej ale z pewnością nie ostatnia. Spodobała mi się także krytyka i naśmiewanie zarówno z kobiet jak i facetów - świetna książka napisana z przymrużeniem oka. Na taką historię miałem chęć i cieszę się że ta książka trafiła w moje ręce. Jak dotychczas najlepsza książka przeczytana w tym roku a było ich już 9 więc to też o czymś świadczy :)

U Natalii, razy pięć rzecz jasna, dużo się dzieje, ale niekoniecznie tak jak by one tego chciały. Czyli norma u pań Sucharskich, można by rzec. Wiadomo, że na liczne niepowodzenia mają wpływ mężczyźni. A każdy z nich mimo ogromnej miłości, posłałby te wiedźmy w kosmos😅
No, ale Natalie też nie lubią próżnować, toteż kiedy panowie nabroili, chcąc dać im prztyczka w nos, podejmują szybką decyzje o wakacjach 😁na placu boju powstaje troje facetów z trójką dzieci, nieuświadomionych gdzie wybranki ich serc się udały ani kiedy wrócą 🙈
Oczywiście Sucharskie nie potrafią trzymać trzymać od kłopotów z daleka, toteż już pierwszego dnia w Międzyzdrojach ma miejsce incydent, który zaważy na powodzeniu całego urlopu 🙉
No było absurdalnie, wesoło i komicznie 😁jak zawsze dzieciaki dołożyły swoją cegiełkę do całego bałaganu🙈 lubię tą autorkę za to poczucie humoru i cieszę się, że w końcu przeczytałam tą serię.
Trochę ironi, trochę sarkazmu, dużo śmiechu😁

Szkoda, że to już koniec przygody z Nataliami. Było fajnie - a zamieszanie w związku z Zofią Sucharską, tak mnie rozbawiło, że nie zdołałam powstrzymać śmiechu - z resztą podobnie było, kiedy Adrian, Marcin i Marian zostali zmuszeni zajmować się Anielką, Przemkiem i Tosią. Było bosko - a rozstrzygnięcie się w wątku z zamordowaną Matyldą Kłoś było interesujące. Poza tym, samo zakończenie serii niezwykle mi się spodobało. Książki z bohaterami takimi jak Anna, Natalia, Magda, Nata i Natka zajmą szczególne miejsce na mojej półce - z resztą tak stało się i tym razem.

Kolejna część przygód Natalii.. całej piątki Natalii :) Jak to z kolejnymi częściami bywa ... z każdą następną emocje słabną.

Tą część oceniam w kontekście przeczytanych dwóch poprzednich. W ostatniej części Natalii podobała mi się sama akcja powieści, choć oczywiście nie był to żaden górnolotny kryminał, to jednak był ciekawy. Autorka wykorzystywała różnorodność bohaterek. Czytało się łatwo i szybko ze względu na prosty język i dużo dialogów.

Mam nieco zastrzeżeń co do punktu spojrzenia bohaterek na męską płeć. Niby oparte to na stereotypach i może i śmieszne, ale niestety naprawdę spotykane w życiu i głęboko krzywdzące mężczyzn zachowanie kobiet. Cóż - nie popieram i obniżam przez to ocenę. Spoglądając na ilość "plusów za opinie" które czasami otrzymuję dla tej książki jest ona znikoma, a jest to pośrednio wynikiem, że nikt już tego nie czyta. Szybko zapomniano o tej serii, cóż - ja też po niej płakać nie będę.

Mam nieco zastrzeżeń co do punktu spojrzenia...

Ostatnia i - niestety, najsłabsza część. Niby wszystko się zgadzało, było sporo akcji, sporo zabawnych momentów, ale jednocześnie miałam wrażenie, że wszystko działo się chaotycznie i trochę na siłę. Intryga zdawała się nieco wymuszona, postacie, które zdążyłam polubić w poprzednich tomach w tej części były irytujące i męczące. Antagoniści okazali się nieciekawi, a wątek osobistych problemów bohaterów mało interesujący i rozwiązany sztampowo aż do bólu.
To nie jest zła książka, spędziłam z nią kilka całkiem przyjemnych godzin, ale porównując do poprzednich tomów, szału nie ma.

Trzecia część historii sióstr Sucharskich. Może trochę mniej sytuacji, w których się śmiałam, w porównaniu do poprzednich części, ale książka wciągnęła mnie bardzo. Polecam. Świetny relaks.