Lato w Jagódce

Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Rok w Poziomce (tom 3) literatura obyczajowa, romans
2017-05-29
literatura obyczajowa, romans
2017-05-29
literatura polska szczęście marzenie

Miło się czytało.

Jesień sprzyja czytaniu. Długie wieczory zachęcają do zagłębienia się w przyjemną i lekką lekturę. Powinna być ona barwna, poprawiająca zmienny o tej porze roku nastrój, podnosząca na duchu. Na półkach księgarń takich publikacji nie brakuje, co chwila trafia na nie szereg pasjonujących, wartych naszej uwagi powieści. Warto jednak pamiętać o starszych pozycjach, które...

Kolejna książka autorki, którą czyta się szybko i przyjemnie. Miła lektura na jesienne wieczory.

Zabawna, chwilami nieprawdopodobna opowieść o Gabrysi Szczęśliwej. Tylko tytuł nieadekwatny.

Ciekawa i urocza historia prostej mało atrakcyjnej dziewczyny, a właściwie kopciuszka, której życie z dnia na dzień staje się jej spełnieniem marzeń.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Główna bohaterka Gabrysia trochę brzydka, naiwna budząca politowanie czytelnika przypomina bohaterki tanich romansideł, podobnie z resztą jak cała historia Jagodki. Nie wiem czy to wypadek przy pracy ale ta książka nigdy nie powinna się ukazać, w zestawieniu z pozostałymi książkami Michalak to na nią spuśćmy zasłonę milczenia.

Na półkach: , , , , ,

Opowiada powieść o Gabrysii niepełnosprawnej dziewczynie, która została porzucona jako niemowlę przez swoim rodziców ,nazwana szarą myszką.
Chcę poznać dobrego,kochającego mężczyznę księcia na białym koniu.
Być piękną i bogatą.
Bohaterka Gabrysia to sympatyczna,miła osoba pragnąca miłości i szczęścia wierzy,że ktoś na nią czeka,że szczęście jest pisane.
Jest brzydulką...

Bajka... Ale kto nie lubi ich?

Jestem idiotką, okej? Przeczytałam więcej niż jedną książkę autorki, o której nie miałam najlepszej opinii. Dlaczego? Bo jak wszystkie istoty ludzkie jestem marudą, która sobie lubi ponarzekać na rzeczy, na które nie ma i nie będzie mieć wpływu. I usiłuję pojąć fenomen Michalak. Po prostu.
I dobra, tak, jestem masochistką. Który Polak nie ma skłonności masochistycznych?
Ale...

Poprosiłam w bibliotece o coś lekkiego, dla starszej pani. Zajrzałam i ...brak mi słów. Zaczynam myśleć, że może ta cenzura była czasami potrzebna? Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy Katarzyny Michalak.

Dyskusje

2 127