Mimo wszystko Wiktoria

978-83-76741-74-1
Replika
literatura piękna
978-83-76741-74-1

Po przeczytaniu niemal wszystkich książek pani Renaty Kosin (poza Aleją Siódmego Anioła, po którą zamierzam sięgnąć w czasie około świątecznym) udało mi się zdobyć wreszcie pierwszą debiutancką powieść autorki. "Mimo wszystko Wiktoria" to ciepła i optymistyczna historia, która obfituje w emocje, ciekawe, czasem bardzo poważne, a innym razem zupełnie zabawne zdarzenia oraz...

Książka jakich wiele z historią jakie wiele razy zostały już napisane. Nic nowego, zero świeżości a stare odgrzewane kotlety. Nudziłam się, irytowałam, denerwowałam.... nie mogłam doczekać się końca tej historii ale postanowiłam, że ją dokończę. Dokończyłam czytając na przemian z inną powieścią. Nie podobała mi się - jedynie męczyła.

Książka nie w moim klimacie.

książka jak dla mnie średnia - jak nie ma się nic do czytania to można po nią sięgnąć.

Przyjemna ksiazka na letnie wieczory. Troszke smutna, troszke refleksyjna, troszke wesola. Odmiennosc bohaterek sprawi, ze wiele z nas odnajdzie tam postac podobna do siebie.

Irytowałam się i nudziłam na przemian, od czasu do czasu tylko uśmiechając się i wzruszając.
Plus za wątek robótkowy.

dla mnie okropnie męcząca mimo zachęcających opinii

Kolejna książka o silnej przyjaźni między kobietami. Bardzo różnymi, z innym światopoglądem, odczytem świata, doświadczeniem, stanem rodziny, zajęciem, marzeniami, pragnieniami. Autorka po mistrzowsku wręcz oplotła wokół swoich bohaterek aurę tajemniczości, dając tym samym możliwości naszej fantazji i fali domysłów, a na końcu zaskoczeniu. Powieść o tym, jak można sobie...

Książkę miło się czyta. Zaskakujące zakończenie.

Napiszę trochę przewrotnie - ta książka tylko udaje lekkie czytadełko dla kobiet. Wiecie, takie fiu bździu, o kwiatkach, robótkach, ciasteczkach, dzieciach i oczywiście facetach. :)
Tak naprawdę to jest rozprawa filozoficzna.
Autorka stawia wiele ciekawych pytań, szuka odpowiedzi, z niektórymi podejmuje polemikę. A wszystko ukryte jak nadzienie w słodkim rogaliku - nawet...

• Literatura polska
  • 2012