Droga do Różan

Bogna Ziembicka Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Droga do Różan (tom 1) literatura piękna
2013-06-01
literatura piękna
2013-06-01
9788375152043
literatura polska

Bardzo piękna i wyjątkowa powieść. Pokazuje jak ważną rolę odgrywa miłość w życiu człowieka a także uczy jak się cieszyć z tego co się ma. Bardzo wyjątkowa powieść jaką miałem przyjemność przeczytać.
Polecam

Nie podobała mi się, nudna, wydumana, choć pomysł niezły. Początek świetny, poranek na wsi, kwitnący ogród, błękitne niebo, dziewoja w zwiewnej sukni i... puszczający bąki pies. Poległam!

30 letnia Zosia , trochę przypominająca Zosię z Pana Tadeusz, tylko nie te lata, bałwochwalczo i niewolniczo zakochana w Krzysztofie , który niestety jest beznadziejny. Dość to jest wkurzające. Trudno przebrnąć przez iście babskie, szczegółowe, zaśmiecające opisy dotyczące wyglądu , zmieniających się ubrań , gotowania, roślin (głównie po łacinie ),różnojęzycznych cytatów....

Pierwsza część mnie niestety nie porwała.Oczekiwałam sagi rodzinnej z historią w tle, a dostałam obyczajówkę, może romans.
Dla mnie książka przegadana, takie ble, ble, ble.
W połowie zastanawiałam się czy ją kończyć?. Można powiedzieć że się doślimaczyłam do końca.
Główna bohaterka to przerośnięte dziecko, bo tak ją wszyscy traktują. A kto nie spojrzy, to się zakochuję. I...

Spokojna, nastrojowa, trochę sentymentalna powieść dla kobiet. Nie jest to jednak mdłe i bezbarwne czytadło, a to za sprawą głównej bohaterki, która pała irracjonalnym i wielkim uczuciem do nikczemnego i nie wzbudzającego zaufania Krzysztofa.
Główna bohaterka, dobiegająca trzydziestki Zosia Borucka, wespół z ojcem i ukochaną nianią Zuzanną toczą spokojne życie w Różanach,...

Sympatyczna. Miła, przyjemna na wakacyjny czas. Marianna i jej teksty - fantastyczne.

W książce czuć zapach róż, słychać szum drzew i można na końcu języka wyczuć wspaniałości przygotowywane przez jedną z bohaterek. Szukając spokoju, wytchnienia, warto sięgnąć po tą powieść.
Jedyny minus to główna bohaterka Zofia. Mdła do bólu.

Pensjonat, przepiękny ogród i marzenia które prysły. Nowa rzeczywistość, nowe wyzwania i ta miłość tylko czy dobrze ulokowana. Na paru stronach książki są narysowane kwiaty - fajny to element, znajdziemy tez i jakiś przepis kulinarny. Saga zapowiada się ciekawie

Autorka ma lekkie pióro i książkę czyta się bardzo szybko. Niestety, moim zdaniem, historia nie jest porywająca.
Dobra rozrywka, lecz nie pozostawiająca śladów w pamięci. Może kiedyś wrócę jeszcze do tej serii.

Książce nie można odmówić jednego - doskonale się ją czyta. Jest lekka i prosta. Niestety jest również płaska, a bohaterowie dość irytujący. Główna bohaterka to nudna i niczym nie uwodząca postać. Romans w tle też kiepski. Plusem - chyba jedynym dla fabuły są przepisy kulinarne, które zostały fajnie wplecione w całość.

Dyskusje

• 2013