Necho, t.1, Książę

Primum Verbum
2016-01-01
2016-01-01
starożytny Egipt faraon starożytność

Jak opowiedzieć o starożytnym Egipcie bez banałów i schematów popkulturowych?
Zwrócić uwagę na narrację, różnorodne techniki, tak jak w powieści "Necho" opowieść trzecioosobowa, głównie z perspektywy bohatera, narracja personalna, ale tylko przy okazji innego gatunku wprowadzonego do fabuły: listu, wspomnień bohaterów. Wielowątkowość fabuły, ale bez dłużyzn, dynamizm wydarzeń z uwzględnieniem mimetyzmu w odniesieniu do czasu historycznego, życie jako metafora wojny, ale bez wiedzy encyklopedycznej, elementy powieści inicjacyjnej, ale nie tylko erotyzm, również kultura, bohaterowie - szekspirowski pomysł na sobowtóra, język postaci i narratora nawiązuje do najlepszych utworów Tomasza Manna, Ernsta Schnabla czy Mika Valtariego, i oczywiście intertekstualizm. To wszystko znajdziecie Państwo w powieści "Necho" i wiele, naprawdę wiele innych ciekawych pomysłów na fabułę, język i bohaterów.

Jak opowiedzieć o starożytnym Egipcie bez banałów i schematów popkulturowych?

Dariusz Kiszczak Necho, t.1, Książę Zobacz więcej
Dariusz Kiszczak Necho, t.1, Książę Zobacz więcej