Necho, t.1, Książę

Primum Verbum
starożytny Egipt faraon starożytność
powieść historyczna
starożytny Egipt faraon starożytność

Jak opowiedzieć o starożytnym Egipcie bez banałów i schematów popkulturowych?
Zwrócić uwagę na narrację, różnorodne techniki, tak jak w powieści "Necho" opowieść trzecioosobowa, głównie z perspektywy bohatera, narracja personalna, ale tylko przy okazji innego gatunku wprowadzonego do fabuły: listu, wspomnień bohaterów. Wielowątkowość fabuły, ale bez dłużyzn, dynamizm...

• (2017) zgłoszenia do GNL Juliusz
  • Popularno-Naukowe