Necho, t.2, Król Południa i Północy

Primum Verbum
starożytny Egipt faraon starożytność
powieść historyczna
starożytny Egipt faraon starożytność

"Necho" - powieść historyczna czy paraboliczna? - Necho II z dynastii saickiej w tekstach źródłowych 'Dziejach' Herodota, podobnież u Strabona (nie wiem, nie czytałem) czy nawet w Biblii nie miał dobrej opinii jako władca, poniósł klęskę pod Karkemisz, Egipt stanął na krawędzi upadku, rozbicia na wasalne księstwa, ale do tego nie doszło, i to zasługa Necho. Jest więc...

• (2017) zgłoszenia do GNL Juliusz
  • Popularno-Naukowe