Kup teraz - 9 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.00 zł

Grom i szkwał

Jacek Łukawski Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Kraina martwej ziemi (tom 2) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
polska fantastyka smoki fantasy high fantasy
Kraina martwej ziemi (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Imaginatio [SQN]
polska fantastyka smoki fantasy high fantasy

Prawdopodobnie moja ocena jest trochę zaniżona przez to że pierwszy tom czytałem kilka lat temu i nie byłem w stanie wczuć się w tę historię, nie pamiętałem bohaterów i wydarzeń. Czytało się dosyć przyjemnie.

Bardzo dobra kontynuacja. Dużo się dzieje, są intrygi, walki i smoki :)

Wstęp był OK
Rozwinięcie zgodne z oczekiwaniami
Sięgam po finał

Ja to mam szczęście,takie fantasty.Czytac.Nawiązanie do Słowiańszczyzny. Choć ,bardziej wielkomiejsko.
Były tam statki.Dziwożony.
Walki mieczami.
Ponure lasy.
Damy -nie damy.
Wybitna.
Pobudza wyobraźnię,niesie radość czytania.
Bohaterowie mocni i wyraziści.

Kontynuacja "Krwi i stali" zdaje się być jeszcze lepsza niż tom pierwszy. Akcja mocno przyspiesza, na drodze głównych bohaterów wyrastają coraz to nowsze i ciężkie do pokonania przeszkody, szala zwycięstwa zaczyna mocno przechylać się w stronę wroga. Arthorn wykorzystuje swe nowe umiejętności znacznie lepiej niż Bran The Broken (/The Useless), chociaż wciąż czekamy na...

Jak ktoś tej królowej nie spierze tyłka to... ja to zrobię. ;-)
Świetna fantasy. Wciąż trzyma formę i są smoki - Kochani! - są smoki!

Historia wogóle mnie nie porwała. Nie byłem ciekawy co będzie dalej. Bohaterowie mnie nie przekonali.

Jak dla mnie lepsza od 1, tylko znów ta wielowątkowość. Jest to też zarazem plus, ponieważ gdy jeden wątek stawał się nudny, w kolejnym rozdziale był już inny.

Nowy tom i dalsza przygoda Arthorna, tym razem nieco wbrew jego woli. Tuż po jego ucieczce z zamku, który opanowali zdrajcy okazuje się, że jest on po raz kolejny zmuszony powrócić w strony Martwej Ziemi. Za zadanie ma znaleźć następczynię tronu - Azurę, która przepadła bez jakiegokolwiek znaku.
W tej książce naprawdę wiele się dzieje. Strasznie ciężko nie zdradzać...

Kontynuacja pierwszej części równie dobra.

• Fantasy
  • Fantastyka