Baśnie barda Beedle’a

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Harry Potter literatura młodzieżowa
The Tales of Beedle the Bard
Tomislav Tomi Andrzej Polkowski Harry Potter

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Dobranocka dla Czarodzieja

10 Link do recenzji

Jak ktoś napisał, dla fanów Harrego Pottera ta książka to gratka i każdy z nas powinien ją przeczytać.
Książka zawiera magiczne baśnie wspomniane w ostatniej części przygód młodego czarodzieja.

Przyjemna książeczka dla fanów Harry'ego Pottera. Polecam!

Książki nie ocenię gwiazdkami, bo nie za bardzo wiem jaką skalę mam przyjąć.

Miło spędziłam czas podczas czytania. Jest to zbiór 5 baśni, które skomentowane są przez Dumbledore'a. Przyjemnie wróciło się znowu do magicznego świata.
Każdy fan HP powinien mieć w swojej biblioteczce taki egzemplarz.

Pamiętacie ten moment, kiedy będąc dziećmi chcieliśmy być dorośli? Za to będąc już w wieku osoby dorosłej, chcielibyśmy wrócić do dzieciństwa... gdybyśmy mięli tylko zmieniacz czasu... Ale jeśli nie mamy to J. K. Rowling przygotowała, dla fanów małego czarodzieja o imieniu Harry Potter, coś na dobranoc. Książka "Baśnie Barda Beedle'a" która na pewno przeniesie Was do czasów...

"Baśnie Barda Beedle'a" znamy już z 7. tomu przygód czarodzieja z blizną. Z jedną z opowieści zapoznajemy się czytając jeden z rozdziałów tej finalnej części sagi. Kiedy dowiedziałem się, że wydawnictwo Media Rodzina wznawia druk tzw. podręczników z Hogwartu, to postanowiłem, że przeczytam te słynne historie młodych czarodziejów. Miałem kilka podejść do tej książki i...

Narażę się swoją oceną miłośnikom Harry'ego Pottera, ale ja akurat fanką nie jestem. Książkę przeczytałam, żeby sprawić przyjemność zaprzyjaźnionej nastolatce. Ponieważ przebrnęłam tylko przez 1,5 tomu przygód tegoż czarodzieja i pewnie zasługuję na miano mugola, nie będę się wymądrzać. Same baśnie nie bardzo mnie zachwyciły i nie chcąc wyważać otwartych drzwi , bo opinii...

Książka bardzo dobra i interesująca. Polecam i dla tych, którzy znają i nie znają Harrego Potterra.

Niestety nie podobało mi się zbyt długie komentarze Dumbledora.

Mimo to książka godna polecenia i świetnie wygląda na półkach.

Wspaniale wydany zbiór baśni, które nie są typowymi bajkami o księżniczkach i książętach. Polecam, nie tylko dzieciom.

Fantastyczna!

Przyjemnie przeczytać tak pięknie zilustrowaną książkę. Graficznie jest to majstersztyk.
Co do treści - mam wrażenie, że Rowling podołała zadaniu stworzenia baśni. Ciekawych baśni, powracających trochę do starej konwencji nieoszczędzania krwi i śmierci, która zanikła w najnowszych, delikatnych wersjach "Czerwonego Kapturka" czy "Kopciuszka". Same zaś historie... nie...

Dyskusje

12 394