Biblioteka dusz

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Ransom Riggs Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pani Peregrine (tom 3) literatura młodzieżowa
Library of Souls
Data 1. wydania:
2015-09-22
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Media Rodzina
fantastyka i fantasy literatura amerykańska młodość podróż poszukiwanie sensu życia poszukiwanie sensu życia przygoda przyjaźń relacje rodzinne tajemnica
Library of Souls
Pani Peregrine (tom 3)
literatura młodzieżowa
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Inne

Oficjalne recenzje i

Mordowanie, meliny i krwawe sporty*

[ 18 ] Link do recenzji

Lekka młodzieżówka zakończenie jest również bardzo lekkie i można polecić je raczej młodszym.

Bardzo lekka książka fantazy. Idealna dla kogoś lubiącego wykreowany świat z nieprzeciętnymi bohaterami. Dobra dla młodszych czytelników jak i tych trochę starszych, jak i całkowicie dorosłych.

Ta część trochę mi się już ciągnęła.. Może i fabuła tutaj również była ciekawa, ale jednak wcześniejsze części bardziej mi się podobały.

Trzeci tom serii Osobliwego Domu Pani Peregrine. Jest równie wciągająca co reszta książek z tej serii. Momentami trzyma w napięciu. oczywiście pojawiają się nowe postacie. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej serii to gorąco polecam. Naprawdę warto sięgnąć po tę serie książek.

W całości podtrzymuję moją opinię, którą zamieściłam na portalu przy okazji czytania drugiego tomu z cyklu o osobliwych dzieciach. Zarówno "Miasto cieni" jak i tom trzeci, który właśnie skończyłam czyli "Biblioteka dusz" to powieści, którym niczego nie brakuje. Jako kontynuacje serii są bardzo dobre, ale odnoszę wrażenie, że na nich historia powinna się zakończyć....

Na półkach: , , , , , ,

CYKL: "PANI PEREGRINE" (TOM 3)

Trzecia odsłona przygód Jacoba obfituje w ciekawe wydarzenia. Nie mogę zdradzić szczegółów, bo mogłabym zniszczyć lekturę także tomu drugiego tym, którzy jeszcze go nie znają. Powiem jedynie, że przed Jacobem kolejna misja, czekają go nowe wyzwania oraz doświadczenia. Będzie się uczył nowych możliwości, które w międzyczasie w sobie odkryje,...

W tej części mamy do czynienia z kolejnymi przygodami osobliwych dzieci i ich sojusznikami, czasami zupełnie niespodziewanymi. Książki nie zwalniają tempa, każda kolejna część jest ciekawsza od poprzedniej. W 3 części nie zbrakło jakże urokliwych zdjęć, które świetnie się wpasowują w atmosferę świata przedstawionego w książce.

Książka jak cały cykl trochę o niczym. Rzeczywiście dobrze się czyta szybko, ale żeby aż 3 tomy. Fabuła rozciągnięta raczej nudna. Ostatnie strony coś w końcu były ciekawe lecz to chyba za mało. Wspomnę o zdjęciach które autor zebrał i wręcz w niektórych miejscach na siłę wpychał do książki.

Powiedziałbym: wielkie zamknięcie, ale okazało się, że powstały jeszcze dwie części, które z pewnością przeczytam. Doskonale rozwinięci bohaterowie, odnalezieni porwani. Niestety, mimo wszystkich okoliczności, Pani Peregrine jeszcze bardziej zasadnicza, co akurat na minus. Na plus za to kilka nagłych zwrotów akcji, zwłaszcza pod koniec, kiedy wydaje się, że smutny los...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka. Najlepsza, według mnie, z trzech pierwszych części. Autor urzekł mnie po prostu zakończeniem, bo po prostu nie spodziewałem się takiego zakończenia.

Dyskusje

2 268