Baśnie Barda Beedle’a

fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Polkowski
magia czary Harry Potter Hogwart

Super dodatek do serii.

Książka bardzo ciekawie napisana. Szybko się ją czyta, więc jest to kwestia jednego wieczoru. Pochwalić należy pomysł autorki na komentarze Albusa Dumblerdore'a. Ogólnie książka bardzo przyjemna. Nie mam nic do zarzucenia.

"Baśnie Barda Beedle'a" to pozycja, którą każdy szanujący się potterhead znać powinien. Ta niewielka książeczka jest wspaniałym uzupełnieniem serii o młodym czarodzieju, a zawarte w niej baśnie są równie uniwersalne jak te, które znamy z dzieciństwa.

Tomik zawiera pięć historii, każdą z uniwersalnym morałem i każdą opatrzoną komentarzem samego Albusa Dumbledore'a. Oprócz...

Bardzo fajne dopełnienie całej serii Harrego Pottera. Cieszyłam się możliwością na powrót do tego zaczarowanego świata, choć jedna baśń była nieco makabryczna. Polecam wszystkim fanom Harrego.

Bardzo dobre uzupełnienie świata magii jakie prezentuje J.K. Rowling. Polecam gorąco przeczytać po przebrnięciu przez wszystkie częśći sagi Harrego Pottera. Myślałam, że spokojnie poczytam je moim dzieciom, lecz niestety muszą one jeszcze podrosnąć do tego typu opowieści.

Z przyjemnością wróciłam do magicznego świata wykreowanego przez panią Rowling. Baśni przedstawione w książce są świetne, większość z nich można by śmiało czytać dzieciom. Podoba mi się również pomysł na komentarze Dumbledore'a do przedstawionych baśni. Jedynym minusem tej pozycji jest jej objętość. Naprawdę szkoda, że czegoś tak dobrego jest tak mało. Polecam fanom...

Fajny zbiór kilku baśni. Dobrze się czyta, podoba mi się pomysł ich "tłumaczenia" przez Hermionę, jak również 'komentarze" Dumbledore'a. Uwielbiam ten pomysł.

Istnieje powód czemu Albus Dumbledore dopilnował, by egzemplarz "Baśni barda Beedle'a" wylądował w rękach Hermiony Granger. Zbiór napisanych przez Beedle'a opowieści to źródło rozrywki, ale i lekcji dla młodych czarodziejów, a dzięki wznowieniu (w przepięknych okładkach) książek w Polsce (w wydaniu, którego dochód wspiera Lumos), mogą je przeczytać także mugole. Jakie...

Jeżeli chcesz poznać baśnie, których słuchają mali czarodzieje, to książka dla Ciebie. Jest to miła pozycja, fajne uzupełnienie cyklu o najsłynniejszym czarodzieju. Polecam każdemu fanowi Pottera!

Książka ta zawiera 4 baśnie dla małych czarodziejów. Jedna z nich "Baśń o trzech braciach" jest nam doskonale znana z Harrego Pottera.
Cieniutka lektura, w sam raz na jeden wieczór. Zawarte w niej baśnie napisane są w podobnym tonie co baśnie dla mugoli Braci Grimm. Są pouczające i z każdej płynie jakiś morał. Dodatkowo, dzięki komentarzom Albusa Dumbledore'a możemy poznać...

Dyskusje

12 790