Baśnie Barda Beedle’a

J.K. Rowling fantastyka, fantasy, science fiction 112 str.
The Tales of Beedle the Bard

Media Rodzina
fantastyka, fantasy, science fiction
magia czary Harry Potter Hogwart

Kup książkę

Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś więcej. Opowiadań jest niewiele, choć bronią się tym, że są interesujące. Trochę zmęczyło mnie ostatnie opowiadanie, które jest dobrze znane wszystkim miłośnikom Harrego Pottera - na jego miejsce można było zdecydowanie dać coś innego. Komentarze Dumbledora miejscami ciekawe, w innych momentach zbyt długie.
Plusem jest szata...

Czytane przeze mnie z mierną znajomością całego Świata Harrego Pottera, dały jednak radę. Same "opowiadania" kojarzą się jak najbardziej z historiami od braci Grimm, Andersena czy La Fontein'a.

Dodatkowo, każda z baśni jest opatrzona komentarzem Dumbledore'a, który zapewne dodaje wiele smaczków dla fanów uniwersum, mnie jednak momentami mierził i zbytnio przedłużał temat....

Musze przyznać, że książka mnie nieco zaskoczyła, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. z pewnością do gustu przypadły mi same baśnie - kreatywne i z morałem. Minusem natomiast jest ilość opowiadań - po przeczytaniu ostatniej części "Harry'ego Pottera" można by się spodziewać większej ich ilości. Mimo to uważam tą książkę za bardzo dobrą.

Dobra pozycja dla fanów uniwersum HP, moim zdaniem baśnie nadają się na czytanie ich małemu dziecku, jako dobranockę lub w formie nauki czytania.

Do świata Harry'ego Pottera zawsze dobrze się wraca. Zachwycają zwłaszcza komentarze profesora Dumbledore'a.

Szczególna gratka dla fanów Harry'ego Pottera.
Piękne wydanie i jedynym minusem książki jest to, że jest zdecydowanie za krótka.
Polecam :)

Baśnie Barda Beedle'a to najlepsza książka z baśniami jaką kiedykolwiek przeczytałam, bardzo polecam.

Niestety spodziewałem się czegoś innego.
Postacie wypowiadają się tutaj zupełnie inaczej niż w całej serii przygód o młodym czarodzieju. Na pewno było to skierowane do o wiele młodszych odbiorców, lecz pewne rozczarowanie pozostaje.

Książki można wydać na sto różnych sposobów. Wydawcy mogą po prostu zająć się treścią, typografią, składem, dać jakąś okładkę (czasami niezbyt dobrą) i wysłać pozycję do druku. Wiem, że to ciężka praca, jednak, kiedy widzę tytuł taki jak ten, to widzę, że wydawcy włożyli w to serce.

„Baśnie Barda Beedle’a” są cudowne! Twarda oprawa i dość minimalistyczna okładka sprawiają,...

Wspaniałe bajki, pouczające i magiczne...

Dyskusje

12 087