Kup teraz - 3 oferty w cenie od 14.50 zł do 27.99 zł

Kevin Sands Wydawnictwo: Wilga fantastyka, fantasy, science fiction
The Blackthorn Key
Aleksandra Stan
Wilga
XVII w. apteka debiut literacki kryminał książki dla młodzieży Londyn niebezpieczeństwo przyjaźń seryjny zabójca strach śmierć tajemnica wyścig z czasem zabójstwo
The Blackthorn Key
fantastyka, fantasy, science fiction
Aleksandra Stan

Szybko się czyta, bohaterowie są do polubienia, jest wiele ciekawych informacji o ,,eliksirach", można się naprawdę fajnie bawić z tą książką, choć jest raczej czymś lekkim, z fajnym, ciepłym końcem.
Moja ocena waha się między 7,5 a 8/10 🌟

Książkę przeczytałem w jeden dzień i muszę powiedzieć, że była całkiem przyjemna
Czytało się ją płynnie, fabuła zwięzła i nie dająca odczucia monotonii
Skierowana raczej dla młodzieży

,,Klucz Blackthorna" to młodzieżowa powieść fantastyczno - historyczna [z elementami kryminału] autorstwa Kevina Sandsa. Był to jego debiut literacki, a według mnie na prawdę ciekawa pozycja na rynku książek młodzieżowych

Opis
Powieść opowiada o inteligentnym i bystrym chłopaku - Christopherze, który będąc sierotą, zostaje adoptowany i zaczyna nauki u mistrza aptekarza...

Pochłonąłem tą książkę w "sekundę" nie dała mi się od siebie oderwać i następnego dnia byłem lekkim zombie w pracy, ale co tam warto było. Polecam!!! szybka, ciekawa akcja, bohaterowie z własnym kręgosłupem moralnym, trochę kryminału trochę sensacji a wszystko to w świecie aptekarzy :)

Lektura dla młodzieży. 30 lat temu byłabym zachwycona :)

Bardzo zacna młodzieżowa przygodówka, bez magii, ale za to z aptekarskimi miksturami i alchemicznymi znakami oraz sprytem bohatera. Sprawnie, logicznie, ciekawie.
To po pierwsze.
A po drugie, książka ma 315 stron.
Fajnie byłoby podawać FAKTYCZNĄ liczbę stron, tu akurat mam wersję papierową, ale jak czytam e-booka, to czasem chcę wiedzieć ile stron ma papierowy odpowiednik!

Na półkach: , , , ,

Lubię niekiedy sięgnąć po fantastykę. Lubię paranormalne postacie, wartką akcję i duuużo tajemnic i zagadek. „Klucz Blackthorna” niewątpliwie właśnie można zaliczyć do tego gatunku. Wcześniej nic o tej powieści nie słyszałam, więc tak naprawdę nie wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, kiedy otrzymałam książkę, to piękna i dość...

Muszę powiedzieć, że bardzo mnie ta książka zaskoczyła! Po pierwszych stronach okropnie się bałam, że będzie to trywialna historyjka o chłopcu, na którą jestem za stara. Ale wystarczyło kolejnych parę stron, bym wciągnęła się w tę historię bez reszty!
Cała akcja dzieje się w XVII-wiecznym Londynie i autor świetnie oddał jego klimat i zwyczaje. I na tym barwnym tle poznajemy...

Najwiekszym atutem tej książki były zdecydowanie tajemnice i zagadki, które po części mogliśmy rozwiązywać razem z głównym bohaterem. W tekscie znajdujemy kilkakrotnie notatki zapisane szyfrem, nad których znaczeniem sami możemy się pozastanawiać. Ilość zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydażen jest spora, więc fabułę z powodzeniem możemy przewidzieć jedynie na odległość...

Muszę się Wam przyznać, że nie czytałam żadnej książki tego autora i zapewne bym nadal żyła w nieświadomości gdyby nie booktour. Oczywiście mowa o Kevinie Sands i Kluczu Blackthorna.
Londyn, roku 1665, bardzo odległe czasy. Christopher Rowe to młody, pojętny chłopak, który zostaje uczniem w aptece mistrza Benedicta Blackthorna. Nasz bohater był sierotą a teraz oprócz...

• 2018
  • Fantasy