Okładka książki Szczera prawda o nieuczciwości. Jak okłamujemy wszystkich, a zwłaszcza samych siebie Dan Ariely
Dan Ariely Wydawnictwo: Smak Słowa poradniki
poradniki
The Honest Truth About Dishonesty: How We Lie to Everyone-Especially Ourselves
Smak Słowa
2017-03-15
2017-03-15
Agnieszka Nowak-Młynikowska

Okładka książki Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd Guro Nordengen, Kaja Nordengen
Mózg rządzi. T... Guro Nordengen, Kaj...
Okładka książki Pułapki przyjemności Robert Rutkowski, Irena A. Stanisławska
Pułapki przyje... Robert Rutkowski, I...
Okładka książki Food Pharmacy Mia Clase, Lina Nertby
Food Pharmacy Mia Clase, Lina Ner...

Bardzo dobra pozycja by poznać lepiej mechanizmy obronne, które prowadzą nas do okłamywania innych i samych siebie. Zaskakuje i bawi, zwłaszcza kiedy pokazuje nas samych w bezwzględnym świetle wiedzy o tym nie tylko jak często oszukujemy siebie, ale jak zgrabnie i skutecznie potrafimy samych siebie przekonać, np. że to tylko 'malutkie' kłamstewko. Polecam.

🕵️‍♂️🔍 Szczera Prawda o Nieuczciwości: Zakulisowe Mechanizmy Manipulacji 🔎🕵️‍♀️

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek zataić prawdę? Albo spróbować ukryć coś przed innymi? Nieuczciwość to temat, który wciąż wywołuje mieszane uczucia i kontrowersje. Ale czy istnieje coś więcej niż tylko powierzchowna ocena tej kwestii?

🔒🎭 Maseczka Nieuczciwości: Często tworzymy maski, które zakrywają nasze prawdziwe intencje. Ale co się dzieje, kiedy te maski zaczynają definiować naszą tożsamość? Czy nieuczciwość ma moc odmieniania naszej rzeczywistości?

🌐🔮 Kłamstwa a Samooszukiwanie: Manipulacja to nie tylko narzędzie używane w stosunkach z innymi, ale także sposób, w jaki ukrywamy pewne prawdy przed samymi sobą. Czy kłamstwa przyczyniają się do naszej utraty kontaktu z rzeczywistością?

💔💬 W Sieci Prawdy: Nieuczciwość jest tak powszechna, że trudno odróżnić prawdę od kłamstwa. Co się dzieje, kiedy rzeczywistość jest zawoalowana warstwą fałszu? Czy jesteśmy skazani na życie w zniekształconym świecie?

🤥🧩 Labirynt Umysłu: Często oszukujemy, aby osiągnąć własne cele. Ale czy ten labirynt nieuczciwości nie prowadzi nas do ślepej uliczki, w której tracimy naszą integralność?

💡🌄 Odważne Otwarcie: Czy jesteśmy gotowi spojrzeć w lustro i przyznać się do swoich błędów? Czy uczciwość nie jest właśnie tą drogą, która prowadzi nas do głębokiego poznania siebie?

🌐🌌 Kłamstwa Społeczeństwa: Nieuczciwość nie jest tylko indywidualnym problemem. Współczesne społeczeństwo jest zbudowane na pewnych mitach i fałszach. Czy to oznacza, że musimy zrewidować całe nasze podejście?

🚪🔓 Otwarcie na Zmiany: Czy wyjście z labiryntu nieuczciwości jest możliwe? Czy zmiana naszego myślenia i zachowań może otworzyć drzwi do nowego, bardziej autentycznego życia?

💭🌈 Czy jesteśmy gotowi zmierzyć się ze swoimi nieuczciwymi tendencjami? Może właśnie w odważnym przyznaniu się do swoich błędów kryje się klucz do przekształcenia naszej rzeczywistości. 🕊️🔑

🕵️‍♂️🔍 Szczera Prawda o Nieuczciwości: Zakulisowe Mechanizmy Manipulacji 🔎🕵️‍♀️

🔒🎭 Maseczka Nieuczciwości: Często tworzymy maski, które...

Ciekawa książka.

Ciekawa książka.

Jakieś trzy miesiące temu czytałam "Potęgę irracjonalności" tego samego autora i już na początku "Szczerej prawdy o nieuczciwości" bardzo mocno się rozczarowałam - kilka pierwszych przykładów/eksperymentów zostało przytoczonych z tamtej poprzedniej niemal słowo w słowo... Później było fajnie, ciekawie, zaskakująco, ale mimo to niesmak pozostał aż do ostatniej strony.

O drobnych przekłamaniach, które są na tyle małe, że pozwalają nam czuć się dalej dobrze ze samym sobą. Ale też jak te drobne ziarnka piasku nieuczciwości zmieniają się w piaskową burzę (kryzys na Wall street, ogromne straty firm tracących na "drobnych" kradzieżach materiałów biurowych itp. itd). O przyczynach i skutkach nieuczciwości gospodarczych i społecznych i osobistych (np. samooszukiwanie na diecie, erozja postanowień noworocznych).

Dobra książka ,ukazuje i udowadnia ,że cecha nieuczciwości jest u każdego z nas występująca. Silna wola jest wyczerpywalna oraz że altruizm ma swoje ciemne strony.

Większość treści stanowi przeredagowana jego poprzedzania książka o "irracjonalności". Książkę wydał chyba tylko po to aby zarobić, nic nowego w niej nie wniósł do tematu.

Jedna z książek na szczycie mojej listy.

Od razu zastrzegę, że jestem psychologiem i na pewno nie jestem osobą zupełnie obiektywną w tym względzie. Nie mniej jednak - czyta się ją świetnie, a wiedzę naukową łatwo zrozumieć w kontekście tego co otacza nas w rzeczywistym życiu.

Jedna z książek na szczycie mojej listy.

Książka pokazuje, w jakich okolicznościach jesteśmy bardziej skłonni do oszustwa i dlaczego to robimy.

Nie wiem jak ten facet to robi, że jego książki, bądź co bądź naukowe, czyta się jak beletrystykę. Chciałbym kiedyś wysłuchać wykładu Dana Arielego. "Szczera prawda o nieuczciwości" jest nie dość, że lekka w odbiorze, to jeszcze bardzo ciekawa. I choć na pozór może się wydawać przy każdym eksperymencie, że jesteśmy w stanie przewidzieć jego wynik, to jest to uczucie bardzo złudne. Przed przeczytaniem tej pozycji radzę sięgnąć najpierw po "Potęgę irracjonalności", bo zapewni to czytelnikowi odpowiednie "wprowadzenie" w tematykę badań autora.

• Psychologia
  • Ebooki