Fakap, czyli moja przygoda ze start-upem

Dan Lyons Wydawnictwo: Znak Horyzont literatura faktu
Disrupted: My Misadventure in the Start-Up Bubble
literatura faktu
Monika Skowron
start up

Wyobraź sobie, organizację, w której pracują najlepsi ludzie. Specjaliści w swojej branży, doceniani przez szefa i współpracowników.
Wyobraź sobie, że ci pracownicy słyszą od swoich przełożonych, że są świetni; że praca z nimi to prawdziwe szczęście; że wszystkie firmy zazdroszczą, że nie pracują „dla nich".
Wyobraź sobie, że w tej pracy, podkreśla się „ducha pracy...

Swietnie sie czyta. Autor kiedys pracowal dla Newsweeka i wudac, ze ma wyrobiony warsztat. Zdecydowanie warto.

Jak działaja start-upy w subiektywnej opinii i przeżyciach autora. O paradoksie pracy w świecie zdominowanym przez młodych oraz przez pogoń za wynikiem. W rozbudowanej oprawie korpo. Czyta się dobrze do połowy, potem nudzi i męczy. Gdyby tak skrócić o połowę, dobrze by jej to zrobiło.

Co za badziewie. Gdzie tu coś zabawnego? Zlepek przypadkowych zdań o tym jak pracowało się jakiemuś staremu i chciwemu kolesiowi w firmie. W tej ksiazce nic nie ma. Dni

Ale ta książka się rozkręca, z każdym rozdziałem coraz więcej i szybciej się dzieje, żeby bańka pękła na końcu

" Fakap , czyli moja przygoda ze start -upem " jest książką a raczej przewodnikiem w sposobie funkcjonowania wielu firm na świecie nie tylko tych z doliny krzemowej. Współczesne korpo bazują na podobnych podstawach . Wiem co mówię ponieważ sama pracuję w takiej firmie i czytając tą książkę jakbym patrzyła w lustro firmy. Wszystkie czelendże ,telka ,ded lajny , fidbeki (...

Rozczarować się mogą ci, którzy po "Fakapie" spodziewają się książki pisanej dla śmiechu ku osłodzeniu codzienności "korpoludziów", zbiorku bzdurek na modłę łatwego w scrollowaniu fejsbuniowego fanpejdża; "Fakap" to reportaż, mocno osobisty, skrzyżowany z atrakcyjną merytorycznie analizą rodem z łamów tygodnika opiniotwórczego.

Śmieszno-straszną opowieść snuje dziennikarz,...

Książka obrazująca wszystkie blaski i cienie pracy w jednej z amerykańskich korporacji przemysłu technologicznego, Hubspot. Absurdalny korpojęzyk, który dla laików spoza jest zupełnie niezrozumiały, rozbudowana drabinka stanowisk i owczy pęd do zdobywania uznania przełożonych z nadzieją, że zostanie się dostrzeżonym często kosztem relacji międzyludzkich. Książka została...

Autor tak nienawidzi firmy w której pracował, że miejscami traci obiektywizm. Trochę to irytujące, tym bardziej, że nikt go tam nie trzymał na siłę. Szkoda bo ma lekkie pióro i niemałą wiedzę o Dolinie Krzemowej.

Fascynująca analiza brudnych szczegółów działania startupów technologicznych w USA. Autor nie tylko opisuje, czego sam doświadczył, ale na podstawie rozmów z ekspertami objaśnia mechanizmy powodujące, że startupy tego typu działają w ten sposób. Minus za końcówkę, która wyraźnie obniża poziom.

• 2018
  • 2019